Tomasz Rudnik startuje w Mistrzostwach Świata Ironman na Hawajach

piątek, 7.10.2022 13:13 456 0

Żarowianin Tomasz Rudnik startuje na triathlonowych mistrzostwach świata Ironman 2022, które odbywają się na Hawajach.

Miejsce na mistrzostwa wywalczył już podczas ubiegłorocznych zawodów w Gdyni. Od tamtej pory ostro przygotowywał się do tego najważniejszego startu w życiu.

- Od zawsze uwielbiałem biegać i bardzo często wyznawałem motto „gdziekolwiek idę, to biegnę”. Jako junior w 1998r. zająłem 4 miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w lekkiej atletyce na dystansie 400 m przez płotki. Ponad 10 lat byłem reprezentantem Polski oraz członkiem kadry olimpijskiej. Moje osiągnięcia na arenie krajowej to 4 mistrzostwa Polski w kategorii juniorskiej i młodzieżowej oraz 5 wicemistrzostwo w kategorii seniorskiej. Reprezentowałem Polskę na mistrzostwach świata i Europy. Po otrzymaniu stypendium od Kent State University w Ohio, USA, spędziłem 4 lata na studiach w Stanach, gdzie reprezentowałem uczelnię i zdobyłem 2 razy tytuł mistrza konferencji środkowo-wschodniej NCAA. Po zakończeniu kariery lekkoatletycznej, kilka lat nie uprawiałem intensywnie sportu. Jednak, kiedy poznałem triathlon, zakochałem się od pierwszego wejrzenia – mówi Tomasz Rudnik.

Ironman to legendarny dystans, który narodził się na Hawajach. To prawie 4 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42 km biegu. Mistrzostwa Świata w triathlonie Ironman przyciągnęły kilka tysięcy zawodników. Jest również spora reprezentacja Polski, a wśród nich Żarowianin Tomasz Rudnik. Na Hawajach gorący doping zapewnia towarzysząca mu rodzina, a w gminie Żarów wierni kibice, którzy trzymają kciuki za Jego udany występ. Start w zawodach naszego mieszkańca wspiera także gmina Żarów i jej włodarze burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Gratulujemy wytrwałości, bo udział w takich zawodach to ekstremalne wyzwanie. Mnóstwo wyrzeczeń, treningów, przygotowań, ale też mnóstwo radości z osiąganych wyników. Już sam udział w mistrzostwach świata na Hawajach to wielki sukces i wspaniała promocja naszej gminy. Ale tak wygląda droga do realizacji marzeń, bo udział w takich zawodach to przecież marzenie każdego triathlonisty. Trzymamy kciuki i kibicujemy Panu Tomaszowi, życząc zdobycia jak najlepszych wyników – mówią burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

foto - UM Żarów

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)