komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Trwa rekrutacja do nowego, darmowego Przedszkola Terapeutycznego Dorotka

piątek, 7.5.2021 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1571
kategorie artykułu:

Nowe miejsce na mapie edukacyjnej Świdnicy, Przedszkole Terapeutyczne Dorotka, ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 dla dzieci od 2,5 roku do klasy „0”. UWAGA! Przedszkole jest bezpłatne.

Przedszkole Terapeutyczne Dorotka mieści się w Świdnicy przy ul. Ofiar Oświęcimskich 1. Placówka została stworzona z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Przedszkole Terapeutyczne przeznaczone jest dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również dla dzieci z innymi zaburzeniami rozwojowymi.

- Jestem psychologiem klinicznym dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy bardzo często spotykam rodziców zaniepokojonych trudnościami w rozwoju swoich dzieci. Wraz z zespołem specjalistów dokonujemy wieloaspektowej diagnozy dzieci, opisując ich mocne strony i obserwowane trudności rozwojowe – mówi Dorota Szynal – Kierepka, dyrektor nowo powstałego Przedszkola Terapeutycznego. -  Diagnoza trudności dziecka to dopiero początek drogi. Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również z innymi zaburzeniami rozwojowymi, wymagają intensywnej, specjalistycznej pomocy terapeutycznej. Ważne jest, aby pracę terapeutyczną z dzieckiem rozpocząć jak najwcześniej. Im młodsze dziecko, tym lepsze efekty prowadzonej terapii, co w konsekwencji prowadzi do lepszego funkcjonowania dziecka w rodzinie i środowisku rówieśniczym.

Każde dziecko w Przedszkolu Terapeutycznym, wspólnie z nauczycielem i przy wsparciu pomocy nauczyciela, realizuje program edukacyjny dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Dodatkowo uczestniczy w zajęciach terapeutycznych prowadzonych przez specjalistów. W pracy z dziećmi wykorzystywana jest metoda terapii behawioralnej, dzięki której uczą się one nowych umiejętności w celu zmiany i redukcji zachowań niepożądanych. Na zajęciach terapii psychologiczno-pedagogicznej dzieci uczą się sposobów reagowania i zachowania się adekwatnych do działającego bodźca, wydłużają czas koncentracji uwagi i wyciszają nadmierne pobudzenie psychoruchowe. Trening umiejętności społecznych prowadzony w Przedszkolu koncentruje się na poprawie umiejętności komunikacyjnych dzieci, uczy inicjowania i prowadzenia rozmowy z drugą osobą, a także rozpoznawania i nazywania emocji doświadczanych przez dziecko i inne osoby. Terapia integracji sensorycznej, bardzo lubiana przez dzieci, ma na celu poprawę ich funkcjonowania w życiu codziennym poprzez naukę odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne oraz zmniejszenie nadpobudliwości ruchowej. Dzięki terapii logopedycznej dzieci nabywają i poszerzają swoje kompetencje językowe i komunikacyjne, co umożliwia im pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym. Zajęcia z sensoplastyki, pozytywnie oddziałują na układ nerwowy i korzystnie wpływają na rozwój mowy, równocześnie będąc dla dzieci świetną zabawą. Dodatkowo, korzystamy z metod terapii wpomagających, takich jak alpakoterapia, dogoterapia i zajęcia w ogrodzie sensorycznym. 

Ze szczegółową ofertą Przedszkola Terapeutycznego Dorotka można się zapoznać pod adresem:

https://www.przedszkole-terapeutyczne-dorotka.pl/

Przedszkole Terapeutyczne Dorotka jest filią Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej IQ Dorota Szynal – Kierepka w Świdnicy, która prowadzi również bezpłatne zajęcia dla dzieci w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka:

https://iqpsycholog.pl/dzieci

 

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra