komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Trwają prace przy budowie obwodnicy Pożarzyska

poniedziałek, 30.11.2020 11:44 , komentarze: 0 , odsłony: 873
kategorie artykułu:

Obwodnica, która powstaje w kierunku Pożarzyska w znaczący sposób ograniczy ruch samochodów ciężarowych, który prowadzony jest obecnie przez tereny zabudowane.

Zwiększy także bezpieczeństwo pieszych i kierowców oraz pozytywnie wpłynie na ograniczenie hałasu w miejscowości. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz Kopalnię Granitu Siedlimowice.

- W tej chwili prowadzone prace są na etapie wymiany gruntów i stabilizacji terenu, podbudowujemy także mieszanką granitową cały pas jezdni. Roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem. W następnym etapie będą realizowane odwodnienia, mostki i stabilizacja terenu pod podbudowę masy – mówi Sebastian Jarosz zastępca kierownika Kopalni Siedlimowice.

Budowa obwodnicy w Pożarzysku to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców. Droga, która powstanie na tym odcinku wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Mrowin, Tarnawy, Imbramowic i Pożarzyska, ponieważ wyprowadzi ruch samochodów ciężarowych jadących na bocznicę kolejową w Imbramowicach poza teren zabudowany.

- Będzie to droga, która spowoduje, że wreszcie będzie bezpieczniej w naszych miejscowościach. Po wykupie terenów od właścicieli gruntów rozpoczęliśmy prace projektowe nad dokumentacją techniczną drogi. Przystąpiliśmy wówczas do konkretnych negocjacji z Kopalnią Siedlimowice, która od początku zobowiązywała się, że drogę wywozu kruszyw wykona. W związku z realizacją tego zadania gmina Żarów złoży wniosek o dofinansowanie pozostałej części prac do Funduszu Dróg Samorządowych lub innego programu dotacyjnego ogłoszonego w danym czasie. Ponadto, podpisaliśmy także porozumienie z właścicielami dróg Powiatem Świdnickim i Wrocławskim. Kolejnym etapem będzie przebudowa drogi powiatowej nr 2896 D, realizowana przez Powiat Świdnicki i Wrocławski w porozumieniu z Kopalnią Siedlimowice – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Pierwszy etap prac ma się zakończyć w czerwcu 2021 roku. W następnej kolejności droga zyska nową nawierzchnię asfaltową. Łączna wartość inwestycji wynosi 2.097.204,81 złotych. Zgodnie z podpisanym porozumieniem udział firmy Mineral Polska w budowie drogi określono na kwotę 1 222 403,16 złotych. Po stronie gminy Żarów wartość zadania opiewa na kwotę 874.801.65 złotych.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
wtorek, 19.1.2021 08:48
poniedziałek, 18.1.2021 13:49
poniedziałek, 18.1.2021 11:41
1
niedziela, 17.1.2021 10:58
piątek, 15.1.2021 08:53
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia