komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 czerwca 2020

Norberta, Laurentego

Trwają prace przy budowie parku sportowego

środa, 20.5.2020 10:05 , komentarze: 0 , odsłony: 729
kategorie artykułu:

Trwają prace na terenie kolejnej inwestycji w ramach projektu pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice, poprzez tworzenie i odnawianie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”. Budowany jest Park Sportowy między ulicami Królowej Jadwigi i Księcia Bolka.

Obecnie na terenie parku jest wyrównywany teren oraz wyznaczane są ścieżki pod aleje spacerowe oraz tor dla rolkarzy, który powstanie wokół parku. Oprócz istniejącego boiska dodatkowo zostanie zbudowane boisko wielofunkcyjne (do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej) z centralnie położonym kortem tenisowym. Całość zostanie odpowiednio ogrodzona i oświetlona. Niezwykłą atrakcją dla najmłodszych dzieciaczków, będzie wodny plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni. Cały teren będzie wzbogacony o ogrody deszczowe, nowe trawniki oraz nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych, które będą sprzyjać wypoczynkowi oraz aktywności fizycznej. W parku zostaną zamontowane, oprócz tradycyjnych ławeczek, siedziska w formie kamieni, a przy jednym z ogrodów deszczowych zostanie zbudowana ława o długości 20 m. Cały teren będzie oświetlony latarniami LED i dla bezpieczeństwa użytkowników monitorowany.  

Park Sportowy będzie atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Gminy Świebodzice. W pełnej krasie parkiem będziemy mogli się cieszyć już na przyszłe wakacje.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
1
wczoraj, 22 godz temu
środa, 3.6.2020 10:08
wtorek, 2.6.2020 09:51
1
poniedziałek, 1.6.2020 11:39
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec