komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Borysa, Filomeny

Tylko dwa tygodnie na uratowanie Justyny!

wtorek, 7.7.2020 12:19 , odsłony: 3020
kategorie artykułu:

Tylko dwa tygodnie pozostało na zebranie pół miliona złotych, aby uratować Jutynę Ciok z Marcinowic, która walczy z guzem szyszynki i blaszki czworaczej mózgowia (pineoblastoma IV stopnia).

Walka 21-letniej Justyny ze złośliwym guzem mózgu trwa już 4 lata. Wszystko zaczęło się od bólów głowy i wymiotów. Kilka dni później dziewczynie zdrętwiała noga, miała zaburzenia świadomości i problemy z mówieniem. Od razu trafiła do szpitala. 25 sierpnia był wynik tomografu komputerowego. Okazało się, że w głowie ma ogromny guz.

1 września zamiast pojawić się na rozpoczęciu roku szkolnego, Justyna trafiła na blok operacyjny. Trzy tygodnie później rozpoczęła chemioterapię, później była radioterapia i roczne leczenie podtrzymujące. Wszystko wskazywało na to, że choroba została pokonana. Justyna zdała maturę, zdobyła prawo jazdy, a po pół roku nastąpiła wznowa. Guz tak szybko się powiększył, że nie była już możliwa operacja ani naświetlania - tylko chemioterapia.

Po 11 cyklach okazało się, że to nie pomaga. Nie było innej możliwości niż kolejna operacja. Wówczas pobrany wycinek guza został wysłany na badania do Hiedelbergu. - Okazało się, że na tę odmianę guza leki w Polsce są niedostępne. Justyna nadal przyjmowała chemię, ale kolejne wyniki potwierdziły, że guz ponownie zaatakował - mówi Mariusz Ciok, tata Justyny. - W Polsce nie ma już ratunku. Jedyną szansą na życie mojej córki są najprawdopodobniej dwie operacje i leczenie w Hannoverze. To kosztuje i to nie mało. Dlatego  proszę o pomoc dla mojego dziecka - dodaje. 

Wejdż w ten link i pomóż uratować Jutynę Ciok.

 
dzisiaj, 2 godz temu
piątek, 7.8.2020 17:22
piątek, 7.8.2020 17:19
czwartek, 6.8.2020 09:40
czwartek, 6.8.2020 08:49
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia