komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Tylko dwa tygodnie na uratowanie Justyny!

wtorek, 7.7.2020 12:19 , odsłony: 3027
kategorie artykułu:

Tylko dwa tygodnie pozostało na zebranie pół miliona złotych, aby uratować Jutynę Ciok z Marcinowic, która walczy z guzem szyszynki i blaszki czworaczej mózgowia (pineoblastoma IV stopnia).

Walka 21-letniej Justyny ze złośliwym guzem mózgu trwa już 4 lata. Wszystko zaczęło się od bólów głowy i wymiotów. Kilka dni później dziewczynie zdrętwiała noga, miała zaburzenia świadomości i problemy z mówieniem. Od razu trafiła do szpitala. 25 sierpnia był wynik tomografu komputerowego. Okazało się, że w głowie ma ogromny guz.

1 września zamiast pojawić się na rozpoczęciu roku szkolnego, Justyna trafiła na blok operacyjny. Trzy tygodnie później rozpoczęła chemioterapię, później była radioterapia i roczne leczenie podtrzymujące. Wszystko wskazywało na to, że choroba została pokonana. Justyna zdała maturę, zdobyła prawo jazdy, a po pół roku nastąpiła wznowa. Guz tak szybko się powiększył, że nie była już możliwa operacja ani naświetlania - tylko chemioterapia.

Po 11 cyklach okazało się, że to nie pomaga. Nie było innej możliwości niż kolejna operacja. Wówczas pobrany wycinek guza został wysłany na badania do Hiedelbergu. - Okazało się, że na tę odmianę guza leki w Polsce są niedostępne. Justyna nadal przyjmowała chemię, ale kolejne wyniki potwierdziły, że guz ponownie zaatakował - mówi Mariusz Ciok, tata Justyny. - W Polsce nie ma już ratunku. Jedyną szansą na życie mojej córki są najprawdopodobniej dwie operacje i leczenie w Hannoverze. To kosztuje i to nie mało. Dlatego  proszę o pomoc dla mojego dziecka - dodaje. 

Wejdż w ten link i pomóż uratować Jutynę Ciok.

 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra