Uczniowie ze Świdnicy w laboratorium Politechniki Wrocławskiej

poniedziałek, 5.12.2022 20:03 285 0

Od 3 lat II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha współpracuje z  Politechniką Wrocławską w ramach projektu edukacyjnego w którym naukowcy  PWr prowadzą zajęcia dla uczniów szkół średnich z Dolnego Śląska.  Organizowane są warsztaty laboratoryjne, wykłady, ćwiczenia i pokazy z  takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, matematyka.

Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie i wykładach on-line uczniowie  Banacha wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych we Wrocławiu.  Prowadzone ćwiczenia były z zakresu chemii pochodnych węglowodorów a  brała w nich udział 3b (biologiczno-chemiczna) wraz z Katarzyną  Mamicą-Pasternak. Uczniowie pracowali w 2 grupach 15 osobowych, każda z grup samodzielnie  wg otrzymanej instrukcji Zajęcia prowadziła dr Dorota Zając, która na co dzień zajmuje się  związkami heterocyklicznymi.

- Już w przyszłym tygodniu uczniowie klasy matematyczno-fizycznej  wybierają się na zajęcia z matematyki, później wykładowcy z Politechniki  Wrocławskiej przyjeżdżają do II LO z wykładami matematycznymi i  fizycznymi. Cieszymy się, że po przerwie możliwe jest organizowanie  wykładów i warsztatów w bezpośrednim kontakcie z naukowcami - mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO w Świdnicy.

 

foto - II LO w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)