Udało się! Adrianek ze Świebodzic otrzymał nowoczesną terapię CAR-T

czwartek, 2.9.2021 08:49 1221 0

Siedmioletni Adrianek Nowacki ze Świebodzic jest już po podaniu komórek CAR-T a wyścig z czasem o życie chłopca dobiegł szczęśliwie do końca. Dobre informacje przekazała fundacja Siepomaga.

Chłopiec w trakcie podawania terapii

Adrian zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną a jedynym ratunkiem dla malucha było bardzo kosztowane leczenie polegające na podaniu komórek CAR-T. Jest to nowoczesna i najbardziej zaawansowana terapia genowa. Niestety do tej pory jej koszt oscylował w kwocie ponad miliona złotych.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i wpłacie brakującej kwoty przez fundację Przylądek Nadziei chłopiec 1 września otrzymał terapię. Jest prawdopodobnie ostatnim dzieckiem, którego rodzice musieli zebrać pieniądze na leczenie CAR-T. Od 1 września Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o refundacji leczenia tą metodą dla dzieci i młodzieży do 25 r.ż.

- Dziękujemy wszystkim dobrym ludziom o wielkich sercach, którzy pomagali zebrać pieniądze na terapię dla naszego dzielnego wojownika. Za każdą złotówkę, każde udostępnienie zbiórki i każde dobre słowo! Wspólnymi siłami zebraliśmy na Siepomaga.pl prawie 1,1 miliona złotych, a brakującą kwotę dołożyła Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową z Funduszu Ratunkowego, który wspierają nasi Przyjaciele! I jeszcze jedna SUPERWAŻNA informacja! Adrian jest prawdopodobnie OSTATNIM dzieckiem w Polsce, którego rodzice musieli zebrać pieniądze na ratunkowe "przeprogramowanie krwi". Dzieci, które zakwalifikują się od 1 września na terapię CAR-T, będą już mogły liczyć na refundację - czytamy na fb Przylądka Nadziei.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)