Ujawnionych ponad 90 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych

czwartek, 25.11.2021 12:31 1209 1

Każdego dnia media informują o wzroście liczby zakażeń Covid-19, dlatego też policjanci świdnickiej jednostki na terenie całego powiatu świdnickiego przeprowadzili kolejne wzmożone działania kontrolne mające na celu uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń. W sklepach czy autobusach policjanci przypominali wszystkim o obowiązujących zasadach, reagując na lekceważące podejście do zagrożenia. Pamiętajmy, to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, w jakim tempie będzie następować transmisja choroby.

Od ponad półtora roku  trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Obok medyków na froncie walki nieustannie stoją także służby mundurowe. Świdniccy policjanci każdego dnia sprawdzają  na terenie naszego powiatu czy mieszkańcy oraz inne osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zaniechania rozprzestrzeniania się koronawirusa i reagują na stwierdzone nieprawidłowości. Oczywiście patrole policyjne na bieżąco weryfikują również, czy osoby przestrzegają zasad kwarantanny.

23 listopada funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili na terenie całego powiatu świdnickiego wzmożone działania mające na celu uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znalazły się sklepy wielkopowierzchniowe, środki komunikacji publicznej i wszystkie miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Podczas działań policjanci ujawnili 92 wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych.

Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem policjanci nadal będą kontynuować działania poprzez kontrole środków komunikacji publicznej, sklepów oraz innych obiektów, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne.

Po raz kolejny APELUJEMY O ODPOWIEDZIALNE I ROZSĄDNE ZACHOWANIE oraz o  przestrzeganie tych zasad. Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń! Pamiętajmy, to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. Kwarantanna domowa, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Olo piątek, 26.11.2021 15:46
Uwaga,uwaga... Idzie nowa litera cholera wie jakiego alfabetu. Ludzie, wyłącznie tv pomaga,...