Umowa podpisana – blisko tysiąc nowoczesnych punktów LED zastąpi dotychczasowe oświetlenie

poniedziałek, 28.3.2022 15:00 597 0

Rozpoczynamy duże przedsięwzięcie polegające na wymianie niespełna tysiąca punktów oświetleniowych w Gminie Marcinowice na nowoczesne oprawy uliczne w technologii LED. Umowa na wykonanie zadania została podpisana przez wójta Gminy Marcinowice Stanisława Lenia z Wacławem Krukiem - przedstawicielem wyłonionej w przetargu firmy TELFA. Wartość inwestycji wyniesie 1 221 124,32 zł z czego dofinansowanie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 96%.

 Zgodnie z umową modernizacja systemu oświetlenia ulicznego wykonana zostanie w przeciągu ośmiu miesięcy i polegać będzie na wymianie 998 starych, wysłużonych opraw, montażu wysięgników, bezpieczników, przewodów zasilających, wykonaniu badań, pomiarów i obliczeń fotometrycznych.

W Gminie Marcinowice eksploatowanych jest ponad tysiąc opraw oświetlenia drogowego, z czego większość stanowią oprawy 10, 15 a nawet 20-letnie z sodowymi źródłami światła. 

 Nowoczesne lampy LED-owe zmniejszą przede wszystkim koszty zużycia energii elektrycznej, zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców, skutecznie doświetlą drogi i chodniki oraz wpłyną na wygląd i estetykę naszych miejscowości. To także wymierny nasz wkład w ochronę środowiska.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)