komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 23 stycznia 2021

Ildefonsa, Rajmunda

W Mokrzeszowie powstanie parking i trasa rowerowa - grant z programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”

środa, 2.12.2020 15:53 , komentarze: 0 , odsłony: 992
kategorie artykułu:

Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrzeszowa jest jednym z laureatów II edycji programu dobrosiąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi wytyczona została nowa trasa rowerowa i powstał parking dla jednośladów.  

W centrum miejscowości powstała wiata rowerowa, wyposażona w stojaki. Pod wiatą ułożona została kostka brukowa, a obok już na wiosnę pojawią się krzewy. Grant pozwolił również na wyznaczenie trasy rowerowej, oznakowanej za pomocą 15 tabliczek.

Projekt powstaje w centralnej części miejscowości, aby zachęcić mieszkańców nie tylko do aktywności fizycznej i podziwiania natury w okolicach Mokrzeszowa, ale również do zmiany samochodów na bardziej ekologiczny transport rowerowy. W pobliżu miejsca, gdzie powstanie parking, znajdują się przystanki autobusowe, boisko piłkarskie, kościół czy świetlica wiejska. W ten sposób powstanie miejsce przesiadkowe albo służące do pozostawienia roweru na czas załatwiania spraw „na mieście”.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. 

Na terenie gminy Świdnica (Mokrzeszów) PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii 400 kV Mikułowa- Czarna oraz linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice, które pozwolą wyprowadzić moc z Elektrowni Turów oraz poprawią warunki zasilania w południowo-zachodniej Polsce. 

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 21.1.2021 13:37
czwartek, 21.1.2021 11:04
wtorek, 19.1.2021 08:48
poniedziałek, 18.1.2021 13:49
poniedziałek, 18.1.2021 11:41
1
niedziela, 17.1.2021 10:58
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele