komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 7 kwietnia 2020

Rufina, Celestyna

W Świdnicy powstał pierwszy sklep charytatywny! [ZDJĘCIA]

piątek, 6.12.2019 21:25 , komentarze: 0 , odsłony: 1973
kategorie artykułu:

6 grudnia w Świdnicy miało miejsce otwarcie pierwszego Charity Shopu fundacji "Mam pomysł". Sklep mieści się w pawilonach przy ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej. 

Idea pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie zyskała sympatyków i wiele organizacji non profit. Cel jaki przyświeca stworzeniu sklepu to także ograniczanie generowania odpadów - rzeczy z drugiej ręki znajdą nabywców i nie będą kolejnymi odpadami w naszym otoczeniu.

Podczas otwarcia dla mieszkańców były dostępne pierwsze przedmioty zebrane od sympatyków idei, ale również gadżety z logotypami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz Fundacji Mam Pomysł. Zysk ze sprzedaży zasili podopiecznych organizacji.  

- Fundacja zdecydowała utworzyć pierwszy w Świdnicy sklep charytatywny inspirowany Wielką Brytanią i tamtejszymi organizacjami. W tym miejscu każda osoba może przynieść dowolny przedmiot w dobrym stanie, nadający się do sprzedaży, dzięki czemu zostanie on spieniężony, a dochód trafi na cele statutowe fundacji. Dodatkowo wzbogaciliśmy sklep gadżetami z naszym logo, aby każdy mógł promować fundację i cieszyć się z tego, że pomaga. Mieliśmy okazję wypróbować idee Charity Shopu w internecie na portalu społecznościowym, dlatego wspólnie stwierdziliśmy, że dobrym pomysłem jest stworzenie miejsca, w którym także możemy się spotkać - powiedziała dla Doba.pl Adrianna Kaszuba, wiceprezes zarządu Fundacji Mam Pomysł.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 6.4.2020 10:03
poniedziałek, 6.4.2020 10:02
sobota, 4.4.2020 11:21
sobota, 4.4.2020 11:21
piątek, 3.4.2020 18:26
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz