komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

W Świdnicy powstał pierwszy sklep charytatywny! [ZDJĘCIA]

piątek, 6.12.2019 21:25 , komentarze: 0 , odsłony: 2524
kategorie artykułu:

6 grudnia w Świdnicy miało miejsce otwarcie pierwszego Charity Shopu fundacji "Mam pomysł". Sklep mieści się w pawilonach przy ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej. 

Idea pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie zyskała sympatyków i wiele organizacji non profit. Cel jaki przyświeca stworzeniu sklepu to także ograniczanie generowania odpadów - rzeczy z drugiej ręki znajdą nabywców i nie będą kolejnymi odpadami w naszym otoczeniu.

Podczas otwarcia dla mieszkańców były dostępne pierwsze przedmioty zebrane od sympatyków idei, ale również gadżety z logotypami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz Fundacji Mam Pomysł. Zysk ze sprzedaży zasili podopiecznych organizacji.  

- Fundacja zdecydowała utworzyć pierwszy w Świdnicy sklep charytatywny inspirowany Wielką Brytanią i tamtejszymi organizacjami. W tym miejscu każda osoba może przynieść dowolny przedmiot w dobrym stanie, nadający się do sprzedaży, dzięki czemu zostanie on spieniężony, a dochód trafi na cele statutowe fundacji. Dodatkowo wzbogaciliśmy sklep gadżetami z naszym logo, aby każdy mógł promować fundację i cieszyć się z tego, że pomaga. Mieliśmy okazję wypróbować idee Charity Shopu w internecie na portalu społecznościowym, dlatego wspólnie stwierdziliśmy, że dobrym pomysłem jest stworzenie miejsca, w którym także możemy się spotkać - powiedziała dla Doba.pl Adrianna Kaszuba, wiceprezes zarządu Fundacji Mam Pomysł.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
poniedziałek, 3.8.2020 13:53
niedziela, 2.8.2020 09:00
piątek, 31.7.2020 16:15
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra