komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 24 stycznia 2020

Felicji, Franciszka

W Świdnicy powstał pierwszy sklep charytatywny! [ZDJĘCIA]

piątek, 6.12.2019 21:25 , komentarze: 0 , odsłony: 1701
kategorie artykułu:

6 grudnia w Świdnicy miało miejsce otwarcie pierwszego Charity Shopu fundacji "Mam pomysł". Sklep mieści się w pawilonach przy ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej. 

Idea pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie zyskała sympatyków i wiele organizacji non profit. Cel jaki przyświeca stworzeniu sklepu to także ograniczanie generowania odpadów - rzeczy z drugiej ręki znajdą nabywców i nie będą kolejnymi odpadami w naszym otoczeniu.

Podczas otwarcia dla mieszkańców były dostępne pierwsze przedmioty zebrane od sympatyków idei, ale również gadżety z logotypami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz Fundacji Mam Pomysł. Zysk ze sprzedaży zasili podopiecznych organizacji.  

- Fundacja zdecydowała utworzyć pierwszy w Świdnicy sklep charytatywny inspirowany Wielką Brytanią i tamtejszymi organizacjami. W tym miejscu każda osoba może przynieść dowolny przedmiot w dobrym stanie, nadający się do sprzedaży, dzięki czemu zostanie on spieniężony, a dochód trafi na cele statutowe fundacji. Dodatkowo wzbogaciliśmy sklep gadżetami z naszym logo, aby każdy mógł promować fundację i cieszyć się z tego, że pomaga. Mieliśmy okazję wypróbować idee Charity Shopu w internecie na portalu społecznościowym, dlatego wspólnie stwierdziliśmy, że dobrym pomysłem jest stworzenie miejsca, w którym także możemy się spotkać - powiedziała dla Doba.pl Adrianna Kaszuba, wiceprezes zarządu Fundacji Mam Pomysł.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 20.1.2020 08:55
niedziela, 19.1.2020 11:41
piątek, 17.1.2020 00:00
sobota, 18.1.2020 17:39
1
piątek, 17.1.2020 20:42
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia