komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 2 kwietnia 2020

Wladyslawa, Franciszka


Wiemy dlaczego kupują używane auta poprzez firmę ze Świdnicy

czwartek, 20.2.2020 08:00 , odsłony: 4589
kategorie artykułu:

Szybkie reagowanie na zmiany rynkowe oraz otwartość na nowoczesne rozwiązania marketingowe stanowią nie tylko klucz skutecznego handlu internetowego, ale również powodują długotrwałe zakorzenianie się marki w świadomości klientów. O przykładzie sukcesywnego realizowania takiej strategii na rynku samochodów używanych i planach na 2020 rok opowiada Jacek Fijołek, twórca CarForFriend.pl. 

Ze względu na wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy, sklepy internetowe stanowią aktualnie dla konsumentów podstawowe źródło decyzji zakupowych. Czy dzieje się tak również w przypadku branży motoryzacyjnej i rynku samochodów używanych? Dzięki ofercie stale dopasowującej się do różnorodnych potrzeb klientów, łatwości transakcji czy szybkiej reakcji na zmieniające się tendencje rynkowe, sklepy działające w Internecie mają możliwość szybszego osiągania zaplanowanych zysków oraz zbudowania pozycji na rynku, uzyskując znaczącą przewagę nad konkurencją w związaną z tradycyjnym handlem.

Przykładem firmy wykorzystującej powyższe czynniki w strategii działania jest sklep internetowy z używanymi samochodami CarForFriend.pl, który w 2019 roku podwoił  sprzedaż oferowanych pojazdów. A co konkretnie przyczyniło się do osiągnięcia takiego wyniku?

- Konsumenci nie tylko przyzwyczaili się do robienia systematycznych zakupów w Internecie w ogóle, ale też w przypadku używanych samochodów, z racji wysokich kosztów zrezygnowali z samodzielnego sprowadzania pojazdów z Niemiec czy Szwecji. Nasi klienci to też osoby zwracające szczególną uwagę na legalność transakcji! Widząc te zmiany, dopasowaliśmy nasze usługi do tych tendencji na rynku, przy okazji rozwiązując jeden z głównych problemów handlu samochodami używanymi - brak zaufania do sprzedawcy. Dzięki transparentności działania, klienci chętniej decydują się rozliczenie prowizyjne, które umożliwia im pozostawienie trudności z pozyskaniem auta z zagranicy sklepowi, ostatecznie uzyskując tylko produkt końcowy – czyli samochód dostarczony prosto pod dom Klienta lub do jednego z oddziałów firmy. Oczywiście z brakiem oporów przy ponoszeniu dodatkowych kosztów wiąże się także sama kwestia bogacenia się społeczeństwa, pozwalająca na zakup coraz droższych, lepiej wyposażonych i bezpieczniejszych samochodów, napędzając tym samym rynek na którym działamy. – wyjaśnia Jacek Fijołek, twórca CarForFriend.pl. 

Czy dobra passa będzie trwać? 

Czy równie pozytywnych tendencji można spodziewać się w tym roku? Według Jacka Fijołka, dzięki dynamicznie zwiększającej się popularności handlu internetowego, tendencje wzrostowe dotyczące sprzedaży samochodów używanych w sieci utrzymają się także w 2020: - Przenoszenie decyzji zakupowych do Internetu jest również dominującym trendem w odniesieniu do rynku samochodów używanych. Oprócz tego, trzeba również powiedzieć o ich stale rosnącej popularności - w 2019 roku wartość sprowadzanych z zagranicy do Polski aut wyniosła około 5 mld euro, z czego nam jako wciąż rozwijającej platformie udało się sprzedać pojazdy za niecałe 10.mln złotych. Część ekspertów wspomina o nadchodzącym kryzysie, moim zdaniem dotyczyć on będzie tylko sprzedaży samochodów głównie nowych, których ceny znacząco rosną z racji ograniczeń w produkcji pojazdów z silnikami spalinowymi i kosztownymi dla producentów inwestycjami w hybrydy oraz auta elektryczne.- wyjaśnia Jacek Fijołek.

 

Obsługa klienta – kluczem do sukcesu? 

Odpowiednia obsługa klienta to szczególnie istotny element strategii działania sklepu internetowego – zwłaszcza, jeżeli działa on na tak wymagającym polu, jakim jest rynek samochodów używanych. Wysoka konkurencyjność sprawia, iż konsumenci bardzo łatwo mogą rezygnować z usług, przenosząc swoje zainteresowanie na ofertę konkurencyjnej firmy. Jak w tej kwestii radzi sobie CarForFriend.pl? 

- Głównym wyzwaniem jest dotarcie do konkretnych osób, które poszukują samochodu. Nie możemy wysłać przedstawiciela handlowego, a sam rynek jest bardzo obszerny i różnorodny, dlatego tak ważny jest dla nas odpowiedni marketing pozwalający wyszukiwać właściwych odbiorców będących potencjalnymi klientami. Działając w Internecie, staramy się wykazywać jak największą transparentność, rzetelność działania, legalność transakcji, czytelność zasad oraz odpowiedzialność za dostarczane samochody – tak, aby nie było żadnych wątpliwości odnośnie korzystania z tej formy zakupu pojazdu. Do tej pory doceniano nas szczególnie za dostarczanie samochodów „pod dom”, niwelowanie stresu związanego z nabywaniem używanego samochodu oraz łatwość obsługi całego procesu zakupowego. Oprócz tego stawiamy także na szeroką działalność i kontakt z klientem za pomocą social mediów. Przykłady takich działań to aktywny fanpage na Facebooku, komunikacja za pomocą Messengera i Whatsapp lub publikowanie materiałów wideo na platformie YouTube, pokazujących szczegóły oferowanych przez nas aut. Dzięki temu konsumenci mają o wiele lepszy wgląd w szczegóły dostępnych samochodów, niż gdyby zdecydowali się na samodzielne sprowadzanie pożądanego pojazdu. – mówi Jacek Fijołek.

Plany i strategie 

Jakie plany na 2020 rok mają właściciele CarForFriend.pl? Jacek Fijołek zwraca szczególną uwagę na ogólnopolską strategię marketingową, która pozwoli na budowę rozpoznawalności marki w całej Polsce. Oprócz tego mówi także o segmentacji – W 2020 roku planujemy jeszcze bardziej dopasować nasze usługi do potrzeb klientów decydujących się na zakup droższych, bardziej luksusowych samochodów. Przeprowadzając ten proces nie chcemy jednak rezygnować z korzeni, wiąż zapewniając możliwość kupowania tanich i dobrych pojazdów z zagranicy. Dzięki temu nie tylko wyjdziemy naprzeciwko pojawiających się na rynku potrzeb i indywidualnych preferencji, ale naturalnie zwiększymy bazę klientów, walcząc tym samym o uzyskanie przewagi rynkowej nad kanałami tradycyjnymi jak komisy, czy samodzielne wyjazdy po samochody.

CarForFriend.pl od lat zajmuje się internetowym doradztwem oraz dostawą pojazdów dla Klientów i Przyjaciół w Polsce, Niemczech i Czechach. Jesteśmy ekspertami w doborze pojazdów na zamówienie, dopasowując samochody precyzyjnie do życzeń i oczekiwań Klientów oraz pomagając w negocjacji cen. Od początku naszego istnienia w Polsce należymy do Niemieckiej Organizacji Rzetelnych Handlarzy Pojazdów Używanych – BVFK. 

 
dzisiaj, 4 godz temu
1
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz