komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 3 czerwca 2020

Leszka, Tamary

Wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu we krwi

wtorek, 7.4.2020 12:48 , komentarze: 0 , odsłony: 1008
kategorie artykułu:

Świdniccy policjanci pomimo panującej epidemii każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania właśnie takiego kierującego przez funkcjonariuszy doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. 54-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 54-latek, który kierował samochodem osobowym marki VW będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego,  Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Teraz za swój czyn odpowie karnie - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

 W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. 

 

Wasze komentarze

Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT