komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 25 kwietnia 2019

Marka, Jaroslawa

Wsparcie dla dzieci: rusza świetlica opiekuńczo-wychowawcza

poniedziałek, 4.2.2019 14:43 , komentarze: 1 , odsłony: 1735
kategorie artykułu:

Już 11 lutego br. na Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu (na terenie dawnego sklepu meblowego) rozpocznie swoją działalność środowiskowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza. Do placówki będą uczęszczały dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat.

Pomysłodawczynią i współrealizatorką inicjatywy jest Sabina Wiktorowicz, radna RM w Strzegomiu w kadencji 2014- 2018. Będzie to wsparcie dla 30 dzieci poprzez dzienną opiekę w świetlicy środowiskowej „a-cademia”. Chodzi o wyrównywanie szans społecznych, edukacyjnych i wychowawczych dla dzieci, zapewnianie im warunków do samorealizacji i samodoskonalenia oraz wspieranie, przy współpracy z rodziną, rozwoju zainteresowań, funkcji poznawczych osobowości dziecka, kształtowanie pozytywnego myślenia o sobie i swoich możliwościach. W ramach tego zadania dzieci będą dożywiane, otrzymają odzież, pomoce dydaktyczne, książki czy dostęp do internetu. A co najważniejsze, będą mogły liczyć na pomoc w nauce czy rozwijaniu zainteresowań. Duży nacisk będzie kładziony na przeciwdziałanie nieprawidłowym zachowaniom i zagrożeniom.

- Chciałabym, aby świetlica środowiskowa „a-cademia” była miejscem, w którym dzieci będą czuły się bezpieczne, potrzebne i akceptowane. Gdzie będą mogły rozwijać swoje pasje i talenty. Będzie to świetlica wyrównywania szans. Wszystkie moje działania począwszy od projektu po współrealizację podejmowałam z myślą o dzieciach i dla nich. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. jeśli nie może – pomóż”. Cytat Janusza Korczaka będzie nieodzowną częścią i wyznacznikiem działania świetlicy „a-cademia”, która ma być szansą na lepszą przyszłość – podkreśla Sabina Wiktorowicz.

W gronie wychowanków będą uczniowie strzegomskich szkół podstawowych i sporadycznie ponadpodstawowych, wymagających różnorodnej pomocy z obrębu Osiedla przy ul. Kochanowskiego. Świetlicę będzie prowadziło Koło Przyjaciół Dzieci „COPERNICUS” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Zajęcia będą odbywały się 5 dni w tygodniu, po 4 godziny dziennie, w godzinach od 14.00-18.00 lub podobnych – dostosowanych do potrzeb wychowanków.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 10 godz temu
sobota, 20.4.2019 11:45
10
sobota, 20.4.2019 08:00
3
piątek, 19.4.2019 11:53
186
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D