komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 18 marca 2019

Cyryla, Edwarda

Wszechstronna Kinga z II L O

czwartek, 14.3.2019 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 166
kategorie artykułu:

Kinga Kępa z kl. 2a o profilu matematyczno – fizycznym w ostatnim czasie wygrała wiele prestiżowych konkursów, z powodzeniem bierze też udział w olimpiadach. Do najważniejszych jej osiągnięć należą: rekomendacja do etapu centralnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, kwalifikacja do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii, udział w II etapie Olimpiady Teologii Katolickiej oraz I miejsce w III Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim ,,Wiersze ojców naszych”.

Kinga skromnie przyznaje, że nauka jest jej pasją, a sukcesy to miły dodatek do wszechstronnego rozwoju. Ponadto uczennica znajduje czas na czytanie książek, słuchanie muzyki, śledzenie informacji ze świata sportu, wspólne zakupy z przyjaciółką oraz wycieczki z rodzicami.

Zapytana o to, skąd tak różnorodne zainteresowania, z uśmiechem na twarzy odpowiada:

- Niejednokrotnie spotykałam się ze stereotypami ,,humanisty” i ,,ścisłowca”, ale zawsze uważałam je za krzywdzące i całkowicie pozbawione sensu. W szkole podstawowej znalazłam swój klucz do sukcesu - umiejętność odnajdowania się w różnych rolach. Wtedy również zostałam laureatką interdyscyplinarnego konkursu ,,zDolny Ślązaczek”, dzięki któremu ostatecznie przekonałam się, że fascynacja dziedzinami humanistycznymi nie musi oznaczać rezygnacji ze zgłębiania wiedzy matematyczno- przyrodniczej. Z czasem zaczęłam nawet dostrzegać wyraźne związki między matematyką i językiem polskim, co mogłoby wydawać się absurdalne, a jednak... O moim wyborze szkoły średniej zadecydował nie kto inny, jak Stefan Banach. Jego wielki talent matematyczny był dla mnie inspiracją, jeszcze zanim zadecydowano o nadaniu jego imienia II LO. Wkrótce zdałam sobie sprawę, że niezależnie od profilu klasy można rozwijać się wszechstronnie. Wystarczy tylko odrobina chęci, wiary w siebie i życzliwi ludzie wokół - mówi licealistka.

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 16 godz temu
sobota, 16.3.2019 17:05
piątek, 15.3.2019 14:24
piątek, 15.3.2019 14:21
piątek, 15.3.2019 14:19
piątek, 15.3.2019 14:05
piątek, 15.3.2019 14:00
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC