komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Za nami turniej juniorek APR

wtorek, 21.5.2019 09:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1290
kategorie artykułu:

W miniony weekend w Hali Zawiszów odbyła się pierwsza edycja Turnieju o Puchar Ziemi Świdnickiej zorganizowanego przez Akademię Piłki Ręcznej Świdnica dla juniorek młodszych rocznik 2003 i młodszych. Był to pierwszy w historii turniej dla żeńskich drużyn młodzieżowych w świdnickich halach.
Od powstania Akademii Piłki Ręcznej Świdnica w ub. roku nastąpiła dynamiczna reaktywacja żeńskiego handballa w naszym mieście.

Drużyna gospodyń to niedawno utworzona grupa, dla której turnieje są okazją do zdobywania doświadczenia od lepiej wyszkolonych koleżanek z całej Polski, które mają za sobą wiele lat wspólnej gry i treningów często w klasach sportowych. Poza juniorkami w APR Świdnica trenują również dziewczynki, zaczyna tworzyć się grupa ambitnych i doświadczonych seniorek.

Trzydniowa rywalizacja przebiegała systemem grupowym, ta wyłoniła najlepsze drużyny, które w fazie pucharowej walczyły dalej o miejsca medalowe i dalsze.

W grupie A znalazły się zespoły:

APR ŚWIDNICA, UKS JEDYNKA DZIERŻONIÓW II,  SPR PABIKS PABIANICE, KPR JELENIA GÓRA II (2002) - poza konkursem, UKS PANTERY DOPIEWO, SPR POGOŃ 1945 ZABRZE

W grupie B :
PSP NR 1 W GRODKOWIE, KKS POLONIA KĘPNO, UKS JEDYNKA DZIERŻONIÓW, UKS CZARNI ŻAGAŃ, KPR JELENIA GÓRA I, UKS HANDBALL 28 WROCŁAW

Rywalizację w grupach wygrały drużyny z Żagania i Dopiewa, które w półfinałach zmierzyły się z zawodniczkami Zabrza i Kępna.

SPR POGOŃ 1945 ZABRZE - UKS CZARNI ŻAGAŃ 17:7
UKS PANTERY DOPIEWO - KKS POLONIA KĘPNO 12:13

W meczu o 3 miejsce UKS PANTERY DOPIEWO wygrał z  UKS CZARNI ŻAGAŃ 22:16

Finał turnieju zakończył się zwycięstwem KKS POLONIA KĘPNO nad  SPR POGOŃ 1945 ZABRZE 22:16.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

KKS POLONIA KĘPNO
SPR POGOŃ 1945 ZABRZE
UKS PANTERY DOPIEWO
UKS CZARNI ŻAGAŃ
PSP NR 1 W GRODKOWIE
KPR JELENIA GÓRA I
SPR PABIKS PABIANICE
UKS JEDYNKA DZIERŻONIÓW II
UKS HANDBALL 28 WROCŁAW
UKS JEDYNKA DZIERŻONIÓW I
APR ŚWIDNICA
KPR JELENIA GÓRA II (2002) - PK

Wysoki poziom rozgrywek pozwolił licznie zgromadzonym widzom na oglądanie ciekawych spotkań, dodatkowo po raz kolejny mogły szerszej publiczności zaprezentować się dziewczynki z zespołu MINI Cheerleaders.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju zawodnikom towarzyszyli zaproszeni goście, a wśród nichTeresa Świło – była posłanka na Sejm RP, która od początku działalności Akademii wspiera ją w rozwoju i ambitnych planach na kolejne sezony i po raz kolejny dała temu wyraz gratulując sportowcom oraz świdnicki radny, Rafał Fasuga.

Oprócz medali i pucharów dla najlepszych drużyn organizatorzy przewidzieli nagrody indywidualne i tak najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Czerwińska, bramkarką – Oliwia Duchnik , strzelczynią – Agata Jaśkowiak .

Najlepszą zawodniczką ze świdnickiej drużyny wybrano Wiktorię Kolanek.

Turniej odbył się dzięki licznym sponsorom – Miasto Świdnica, Starostwo Powiatu Świdnickiego, Powiat Świdnicki, PAMUŁA, FORPOL, ZETO Świdnica, Colgate-Palmolive, Dabro-Bau, Dent-Beauty, Wiadomości Świdnickie, Bikolor, Super Polisa, Agencja Reklamowa Geospace, Pro-Partners, Bud-Ziem, Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Coma Sport.

Wszystkim tym organizacjom, firmom bardzo dziękują organizatorzy, zawodnicy, ich rodzice i wszyscy związani z Akademią Piłki Ręcznej Świdnica, która zaprasza już teraz na kolejną edycję turnieju za rok, atmosfera i poziom sportowy tegorocznej edycji dobrze wróżą na przyszłość, liczymy na to, że Świdnica na stałe wpisze się w mapę kobiecej piłki ręcznej.

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 13:00
piątek, 10.7.2020 13:57
piątek, 10.7.2020 13:53
piątek, 10.7.2020 13:35
piątek, 10.7.2020 13:35
czwartek, 9.7.2020 11:54
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki