komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Zalegasz z czynszem? Odpracuj dług

środa, 20.11.2019 08:17 , komentarze: 0 , odsłony: 1468
kategorie artykułu:

Najemcy lokali komunalnych i socjalnych, którzy zalegają z czynszem mogą odpracować swój dług.

Taka forma likwidacji zadłużenia praktykowana jest w gminie Żarów od kilku lat, aby wspomóc osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej, zdrowotnej i które z różnych życiowych powodów wpadły w pętlę zadłużenia. Od listopada 2019r., zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Żarów, stawka dla odpracowujących długi będzie wyższa. Kwota odliczeń za 1 godzinę świadczonej pracy zwiększy się z 8 zł na 15 zł (przy wykonywaniu prac porządkowych na terenie miasta i gminy Żarów) i z 10 zł na 17 zł (przy wykonywaniu drobnych prac remontowych, malarskich i konserwatorskich). Ta wartość pomnożona przez ilość faktycznie przeprowadzonych godzin pomniejszy dług.

Zdajemy sobie sprawę, że bardzo często różne okoliczności życiowe utrudniają terminową spłatę czynszu, dlatego już od kilku lat proponujemy właśnie taką formę odpracowania swoich zobowiązań. Zależy nam na tym, aby zachęcić do udziału w programie kolejnych mieszkańców i ułatwić im rozwiązanie problemu zaległości czynszowych. Mamy nadzieję, że podniesienie stawki godzinowej świadczenia rzeczowego wpłynie motywująco na mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Istnieje również możliwość rodzinnego (tylko osoby pełnoletnie) odpracowania zadłużenia.

Program odpracowywania długów sprawdza się w Gminie Żarów. Łącznie z tej formy pomocy skorzystało w tym roku 16 osób, a łączna kwota, jaka została odliczona osobom korzystającym to kwota 34.424,00 złotych. Przypominamy, że odpracowanie długów jest uzupełnieniem innych form pomocy, takich jak możliwość rozłożenia długu na raty lub odroczenie terminu spłaty zadłużenia – przypomina Agata Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie, pokój nr 15, nr tel. 74 30 67 344 lub 74 30 67 348.

 

Wasze komentarze

wtorek, 30.6.2020 09:28
6
wtorek, 30.6.2020 08:54
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele