komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Żarów. Widoki przedwojenne

poniedziałek, 25.5.2020 09:02 , komentarze: 0 , odsłony: 262
kategorie artykułu:

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl kolejny raz zapraszają na plenerową wystawę w centrum Żarowa. 

Na 10 wielkoformatowych planszach, organizatorzy wystawy umieścili reprodukcje ponad 40 pocztówek, fotografii oraz innych współgrających ze sobą materiałów archiwalnych, które pochodzą z kolekcji społecznego archiwum „Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”. 

Wystawa składa się z zdigitalizowanych pocztówek oraz fotografii, które przedstawiają różne części Żarowa. Na dużych planszach przedstawimy miasto na litografiach, dworzec, kościół, plac wolności, park miejski, Szamotownię, osadę Ida und- Marienhütte, ul. Armii Krajowej etc. – zaznaczają organizatorzy. 

Wystawa plenerowa: „Żarów. Widoki przedwojenne”, powstała w oparciu o zbiory archiwum tworzonego przez obecnych i dawnych mieszkańców naszej gminy, które z miesiąca na miesiąc poszerza swoje zbiory dzięki zaangażowaniu organizatorów i miłośników ziemi żarowskiej. 

Projekt „Biblioteka Dziedzictwa” to nie tylko archiwistyka, to także próba szukania sposobów na ożywienie lokalnej historii, która w naszym przekonaniu nie powinna funkcjonować tylko i wyłącznie na stronach internetowych czy w publikacjach drukowanych. Biorąc pod uwagę powyższe, kolejny raz zapraszamy zainteresowanych przeszłością Żarowa mieszkańców, na obszerną wystawę poświęconą widokom przedwojennym naszego miasta – tłumaczy Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B. 

Premiera wystawy miała miejsce podczas wydarzenia: „Podróż w czasie w willi Treutler”, którego organizatorem byli: Invest-Park Development Sp. z o.o. oraz Fundacja Inicjatywa B. To podczas dni otwartych budynku należącego do IPD mieszkańcy Żarowa mogli zobaczyć dawne widoki miasta… 

- Aby dotrzeć do szerszego audytorium postanowiliśmy ponownie zaprezentować opracowaną przez nas wystawę, tym razem w plenerze w centrum Żarowa, które dzięki takim działaniom wydaje się być bardziej ożywione – dodaje Tomasz Nycz. 

Organizatorzy apelują o bezpieczną kontemplację wystawy, która jest dostępna 24h na dobę na placu przed żarowskim „Nefrytem”. 

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku! Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. Wystawę sfinansowano ze środków: Invest-Park Development Sp. z o.o. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 9.7.2020 11:54
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele