komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Żarowski Dzień Godności

wtorek, 18.6.2019 09:39 , komentarze: 0 , odsłony: 517
kategorie artykułu:

Chcą być potrzebni i zauważalni. Mają swoje marzenia, zainteresowania i godność. Nierzadko walczą o swoje prawa i miejsce w społeczeństwie. Już po raz 11 wspólnie z mieszkańcami gminy Żarów w czwartek, 13 czerwca niepełnosprawni świętowali Żarowski Dzień Godności.

Świętowanie rozpoczęło się od krótkiego przemarszu ulicami osiedla, w którym uczestniczyli także włodarze gminy, pracownicy gminnych jednostek, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkolnych placówek. Organizatorami święta był żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Ryszard Dykcik.

 Dzień Godności to ważne święto dla całej naszej społeczności. Ważny dzień, aby mówić o potrzebach i problemach osób niepełnosprawnych. Każdy z nas jest inny, ale wszyscy mają takie same potrzeby – mówiła Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Wśród uczestników Żarowskiego Dnia Godności nie zabrakło także uczestników terapii zajęciowej z Mokrzeszowa oraz Zespołu Szkół Specjalnych ze Świdnicy, którzy przyjechali do Żarowa, aby spotkać się z mieszkańcami naszej gminy, a także zaprezentować swoje umiejętności. Obchodom święta towarzyszyły liczne występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych, seniorów oraz mieszkańców gminy Żarów.

Celem corocznych obchodów Dnia Godności jest zwrócenie uwagi na prawa tych osób, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 11 godz temu
sobota, 11.7.2020 13:00
piątek, 10.7.2020 13:57
piątek, 10.7.2020 13:53
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia