komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Zdobywają szczyty Gór Sowich

poniedziałek, 18.11.2019 08:08 , komentarze: 0 , odsłony: 1134
kategorie artykułu:

"Wyruszyli kolejny raz na szlak – mowa oczywiście o uczestnikach wycieczki odbywającej się w ramach projektu Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach noszącego nazwę „Mrowiny z plecakiem”.

Wycieczka, która odbyła się 16 listopada 2019 roku podążała szlakami Gór Sowich. Uczestniczyli spotkali się na Przełęczy Jugowskiej i wspólnie ruszyli w drogę. Wyprawa prowadziła przez 3 szczyty znajdujące się w tej części Gór Sowich: Słoneczną, Kalenicę i Żmij. Na Kalenicy rozpalono ognisko. Uczestnicy weszli tutaj też na wieżę widokową, na której co prawda mocno wiało, ale  panoramy były przecudne. Następnie wszyscy podążyli w stronę Żmija, który słynie ze startu paralotniarzy, ale przede wszystkim oferuje piękne widoki. Kolejna część wycieczki prowadziła szeroką drogą rowerową, a kończyła się w schronisku PTTK Zygmuntówka.  Tam po kilkugodzinnej wyprawie turyści odpoczęli, ogrzewając się ciepłem kominka.

- Jestem zadowolona, że kolejna wycieczka cieszyła się powodzeniem. Na miejscu startu pojawiły się rodziny z dziećmi, a to bardzo cieszy, bo widać, że ludzie chcą razem i aktywnie spędzać czas. Staramy się, aby najmłodsi na wycieczkach nie nudzili się, dlatego zabieramy dla nich różne atrakcyjne przedmioty, np. lupy, kompasy, pojemniczki do obserwacji owadów, mapy – mówi Małgorzata Wojtusiak.

Podczas wycieczki najmłodsi uczestnicy z wielkim zaciekawieniem oglądali pod lupami znalezione w lesie owady, studiowali mapę, określali kierunki na kompasie, a przede wszystkim dobrze się bawili, np. wchodząc na skałki.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną wycieczkę, która odbędzie się 14 grudnia, miejsce to Wzgórza Włodzickie. Na trasie pojawią się 2 wieże widokowe: na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych. Będzie też ognisko oraz dużo dobrej zabawy.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
czwartek, 9.7.2020 11:54
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec