komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 9 grudnia 2019

Wiesława, Leokadii

Zdobywają szczyty Gór Sowich

poniedziałek, 18.11.2019 08:08 , komentarze: 0 , odsłony: 510
kategorie artykułu:

"Wyruszyli kolejny raz na szlak – mowa oczywiście o uczestnikach wycieczki odbywającej się w ramach projektu Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach noszącego nazwę „Mrowiny z plecakiem”.

Wycieczka, która odbyła się 16 listopada 2019 roku podążała szlakami Gór Sowich. Uczestniczyli spotkali się na Przełęczy Jugowskiej i wspólnie ruszyli w drogę. Wyprawa prowadziła przez 3 szczyty znajdujące się w tej części Gór Sowich: Słoneczną, Kalenicę i Żmij. Na Kalenicy rozpalono ognisko. Uczestnicy weszli tutaj też na wieżę widokową, na której co prawda mocno wiało, ale  panoramy były przecudne. Następnie wszyscy podążyli w stronę Żmija, który słynie ze startu paralotniarzy, ale przede wszystkim oferuje piękne widoki. Kolejna część wycieczki prowadziła szeroką drogą rowerową, a kończyła się w schronisku PTTK Zygmuntówka.  Tam po kilkugodzinnej wyprawie turyści odpoczęli, ogrzewając się ciepłem kominka.

- Jestem zadowolona, że kolejna wycieczka cieszyła się powodzeniem. Na miejscu startu pojawiły się rodziny z dziećmi, a to bardzo cieszy, bo widać, że ludzie chcą razem i aktywnie spędzać czas. Staramy się, aby najmłodsi na wycieczkach nie nudzili się, dlatego zabieramy dla nich różne atrakcyjne przedmioty, np. lupy, kompasy, pojemniczki do obserwacji owadów, mapy – mówi Małgorzata Wojtusiak.

Podczas wycieczki najmłodsi uczestnicy z wielkim zaciekawieniem oglądali pod lupami znalezione w lesie owady, studiowali mapę, określali kierunki na kompasie, a przede wszystkim dobrze się bawili, np. wchodząc na skałki.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną wycieczkę, która odbędzie się 14 grudnia, miejsce to Wzgórza Włodzickie. Na trasie pojawią się 2 wieże widokowe: na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych. Będzie też ognisko oraz dużo dobrej zabawy.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 5.12.2019 13:50
czwartek, 5.12.2019 12:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra