komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Izoldy, Celestyna

Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

poniedziałek, 9.3.2020 15:10 , komentarze: 0 , odsłony: 777
kategorie artykułu:

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia

ul. Ks. Agnieszki 2, 58-100 Świdnica

tel. 74 852-26-27, tel./fax 74 852-26-41

strona www - https://ekonomik.com.pl/

Zespół Szkół Ekonomicznych to dwie szkoły – Technikum Nr 5, w którym uczniowie kształcą się na kierunkach: technik ekonomista, technik reklamy, technik fotografii i multimediów i technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi– piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Technikum Nr 5 otrzymało certyfikat Wiarygodnej Szkoły, który jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły, reprezentowania właściwego poziomu edukacyjnego i wychowawczego oraz zapewniania bezpieczeństwa swoim uczniom. Przyznano nam także tytuł „Brązowej Szkoły 2017”,  tytuł „Srebrnej Szkoły 2018” potwierdzający, że znajdujemy się wśród 250 najlepszych w Polsce Szkół Ponadgimnazjalnych, a w ubiegłym roku nasza szkoła znalazła się na trzecim miejscu najlepszych techników na Dolnym Śląsku w Dolnośląskim Rankingu Techników Perspektywy.

Uczniowie Technikum biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych, np. w Turnieju Przedsiębiorczości, w których zajmują wysokie miejsca na szczeblu ogólnopolskim.

Uczniowie VLO mogą pochwalić się znakomitymi osiągnięciami sportowymi, między innymi:

w latach 2017, 2018, 2019 II miejsce na Dolnym Śląsku w piłce siatkowej dziewcząt, w 2018r III miejsce w piłce halowej chłopców i V miejsce w Polsce w piłce plażowej dziewcząt, w bieżącym roku II miejsce w strefie wałbrzyskiej w piłce koszykowej dziewcząt oraz I i II miejsce w piłce halowej chłopców. VLO uczestniczy w projekcie SOS – Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w licznych projektach edukacyjnych – między innymi: w ramach programu Leonardo da Vinci odbyły się w latach 2007-2014 staże zagraniczne  w Wielkiej Brytanii, Portugalii ina Węgrzech, w ramach programu EREASMUS+, nasi uczniowie odbyli 4-tygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach w Portugalii ina Malcie. W roku 2017 uczniowie wzięli udział w Projekcie polsko-czeskim „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko –czeskim”.

Uczniowie naszego technikum już drugi rok uczestniczą w projekcie ”Umiejętności zawodowe i praktyka kluczem do zatrudnienia” realizowanym przez Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, związek Dolnośląscy Pracodawcy oraz Sudecką Izbę Przemysłowo - Handlową w Świdnicy ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020. Korzystając z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu, takich jak staże, język obcy zawodowy, akademia przedsiębiorczości, liderzy przedsiębiorczości, warsztaty 3D, warsztaty Unity 3D (VR) czy szkolenia zawodowe, nasi uczniowie rozwijają swoje kompetencje zawodowe, które w przyszłości ułatwią im start we własnej karierze zawodowej. Poza tym, uczniowie biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach – w ubiegłym roku uczennice z klasy IV zostały finalistkami V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskiej, jednocześnie uzyskując zwolnienie ze zdawania egzaminu zawodowego z części teoretycznej. Nasza szkoła może również pochwalić się pierwszymi osiągnięciami uczniów kształcących się na nowych kierunkach – praca jednego z naszych uczniów została wybrana najlepszym zdjęciem miesiąca lutego 2020 portalu swidnica24.pl, jak również zdobyliśmy III miejsce i wyróżnienie w konkursie na „Najpiękniejszą świdnicką szopkę.       

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 9.3.2020 15:11
poniedziałek, 9.3.2020 15:10
poniedziałek, 9.3.2020 15:10
poniedziałek, 16.3.2020 13:33
poniedziałek, 9.3.2020 15:08
wtorek, 17.3.2020 10:36
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki