komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 czerwca 2020

Norberta, Laurentego

ZRÓB Z NAMI LATO w Świdnicy – Ładne Historie szukają wolontariuszy

piątek, 22.5.2020 10:24 , komentarze: 0 , odsłony: 113
kategorie artykułu:

Od ponad czterech lat projekt „Lato na podwórku” towarzyszy dzieciom podczas wakacji w Świdnicy. W ramach inicjatywy organizatorzy proponują pełen wachlarz bezpłatnych atrakcji: zarówno ze świata edukacji, jak i rozrywki. To pomysł na to, jak na chwilę oderwać od ekranów najmłodszych mieszkańców miasta i letni czas wypełnić twórczymi zajęciami. By plan zakończył się sukcesem, Fundacja Ładne Historie potrzebuje wsparcia wolontariuszy – otwarta rekrutacja potrwa do 15 czerwca.

Fundacja Ładne Historie ma wyśmienitą wakacyjną propozycję dla świdniczan i zachęca do wyjścia z domów. Jak co roku na uczestników „Lata na podwórku” czeka bogata oferta zajęć: taniec, gry podwórkowe, projektowanie, malowanie, konstruowanie czy nauka gry na instrumentach. To wydarzenie rodzinne – zarówno dla dzieci, jak i rodziców czy seniorów – dlatego w programie znajdują się aktywności, które można wykonywać wspólnie.

Chcemy pokazywać, że nawet ta najbliższa przestrzeń wokół nas – podwórkowa – może stać się wymarzoną przestrzenią z dzieciństwa. Niezależnie od tego, jak ona jest urządzona, lepiej czy gorzej, z placem zabaw czy bez, z zielenią czy na betonie, tym, co ją tworzy są przede wszystkim sąsiedzkie relacje. Mamy siebie nawzajem, a to wystarczy, żeby wspólnie wybrać się do świata wyobraźni i czerpać z niego pełnymi garściami – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie.

W tym roku tematem przewodnim jest „Przyszłość”. Przyjrzymy się takim pojęciom jak „odpowiedzialność za swoje otoczenie”, „zielona edukacja” czy „przestrzeń przyjazna dla użytkownika”. Nie zabraknie rozmów o świecie, w którym nie ma podziałów i barier; uczestnicy akcji połączą naukę języka migowego z zabawą, tworząc własną tyflografię, czyli tablice umożliwiające czytanie osobom niewidomym. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wydarzenia mają charakter kameralny, ale z uwagi na okoliczności epidemiczne Fundacja przygotowała kilka rozwiązań. – Na wypadek, gdyby start zajęć musiał się opóźnić, wspólnie z twórczyniami projektu Do Dizajnu, szykujemy bezpłatną publikację edukacyjną, którą będziemy dostarczać Podwórkowiczom z przeznaczeniem do samodzielnej pracy i zabawy w domu. Jeśli zajęcia nie będą mogły odbyć się latem, przeniesiemy je na jesień i zorganizujemy we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Świdnicy. Trzymamy jednak kciuki za to, żebyśmy spotkali się w tradycyjnej formule, czyli na podwórkach – podkreśla Maria Zięba. 

Zostań wolontariuszem. Zrób z nami lato!

Cichymi bohaterami każdej edycji są wolontariusze i wolontariuszki, którzy także mają okazję odkryć swoje mocne strony. Dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowali specjalne warsztaty online i spotkania integracyjne. To szansa na zdobycie cennych umiejętności organizacyjno-animacyjnych oraz rekomendacji i zaświadczeń wolontariackich, które mogą się przydać przy kolejnych podjętych wyzwaniach. Fundacja poszukuje osób powyżej 15 roku życia, które mają możliwość zaangażowania się w różnorodne zadania na terenie Świdnicy w ciągu najbliższych kilku miesięcy, są otwarte na wyzwania, czerpią satysfakcję z wywoływania uśmiechu, mają w sobie gotowość do dzielenia się swoim czasem i umiejętnościami oraz chęć przeżycia przygody, działając na rzecz innych. – To pożyteczny sposób na spędzenie wakacji; okazja, aby zainspirować się do podejmowania własnych inicjatyw w przyszłości, a przede wszystkim do tego, aby realnie wpłynąć na sytuację małych mieszkańców Świdnicy. To bezcenne chwile radości dodające siły we współpracy zespołowej – zachęca Kalina Żaczek, koordynatorka grupy wolontariatu.

W myśl hasła „Zrób z nami lato!” zachęcamy do wzięcia udziału w wakacyjnej przygodzie: wystarczy do 15 czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej: http://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/zostan-wolontariuszem. Do zobaczenia na podwórkach!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ładne Historie, inicjator projektów artystycznych i społecznie zaangażowanych, wynikających z potrzeby edukacji i wzmacniania poziomu uczestnictwa w kulturze mieszkańców polskich miast.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2020 rok.

 

Więcej informacji: https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/

„Lato na podwórku” na Facebooku: https://www.facebook.com/latonapodworku/

Oficjalne wydarzenie:https://www.facebook.com/events/644888709426595

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 4.6.2020 12:21
czwartek, 4.6.2020 12:18
czwartek, 4.6.2020 11:26
wtorek, 2.6.2020 12:25
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec