komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

[AKTUALIZACJA: Szczepienia w gminie Kamieniec Ząbkowicki i Złoty Stok] Trwają szczepienia nauczycieli

piątek, 19.2.2021 18:11 , komentarze: 3 , odsłony: 4137
kategorie artykułu:

Od 12 lutego trwa szczepienie nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, przedszkolnego i pracowników żłobków. Ilu chętnych do takich szczepień było w poszczególnych gminach powiatu ząbkowickiego? Ilu już udało się zaszczepić?

[AKTUALIZACJA 24.02.] 

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

 W szkołach gminy Kamieniec Ząbkowicki w klasach I-III pracuje 22 nauczycieli, chęć zaszczepienia zgłosiło 7, 6 z nich już zostało zaszczepionych.

Natomiast w placówkach przedszkolnych pracuje 21 nauczycieli, tylko 3 z nich chciało się zaszczepić, dwóch już zostało zaszczepionych. 

 

ZŁOTY STOK

Na terenie gminy Złoty Stok w klasach I-III zatrudnionych jest 14 nauczycieli, chęć zaszczepienia się  zgłosiło 9 spośród nich, zaszczepiło się już 7 osób.

Natomiast w przedszkolach pracuje 8 nauczycieli, spośród których chęć zaszczepienia się zgłosiły 2 osoby, a zaszczepiła się dotychczas jedna osoba.

 

Szczepienia nauczycieli w Polsce

12 lutego w całej Polsce ruszyły szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W pierwszej turze szczepieni są nauczyciele klas I-III, które wróciły do nauczania stacjonarnego, (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej), nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna), osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Natomiast od 15 lutego do 19 lutego trwa rejestracja dla pozostałych pracowników placówek oświatowych. Na szczepienia mogą zarejestrować się:

  • nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni – więcej informacji
  • nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia

UWAGA! Na szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003.

Nauczyciele, którzy są nieobecni w pracy z powodu choroby, urlopu, przeniesienia w stan nieczynny, oddelegowania do pracy w związku zawodowym również mogą rejestrować się na szczepienia!

Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie. O terminie i sposobie rejestracji będziemy informować.

 

Szczepienia nauczycieli w powiecie ząbkowickim

 Szczepienia kadry i pracowników szkół rozpoczęły się także w gminach powiatu ząbkowickiego. Zapytaliśmy urzędy, ile osób zgłosiło chęć zaszczepienia się, a ile już zostało zaszczepionych.

CIEPŁOWODY

Jako pierwszy odpowiedzi udzielił Urząd Gminy w Ciepłowodach. Na 12 pracujących w gminie nauczycieli klas I-III połowa, 6 osób, zapisała się na szczepienie. Natomiast z nauczycieli wychowania przedszkolnego do szczepień zgłosili się wszyscy - 4 osoby. Do dnia, w którym otrzymaliśmy odpowiedź od gminy, a więc 16 lutego, nie zaszczepiono jeszcze nikogo z tych osób.

 

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

W gminie Ząbkowice Śląskie na 74 nauczycieli uczących w klasach I-III, chęć zaszczepienia zadeklarowały 54 osoby, natomiast z zatrudnionych na terenie gminy nauczycieli i pracowników  przedszkola uprawnionych do szczepienia (92 osoby), do szczepienia zgłosiło się 40 osób. Do czwartku 18 stycznia zaszczepiono 37 nauczycieli nauczania początkowego (I-III) i 21 nauczycieli i pracowników przedszkola.

 

 ZIĘBICE

W gminie Ziębice w klasach I-III uczy 61 nauczycieli (wraz z nauczycielami "przedmiotowcami" np. religia, języki obce itp. oraz nauczycielami świetlicy). Spośród nich 24 zgłosiło chęć zaszczepienia się.

Jeśli chodzi o nauczycieli i pracowników przedszkola chętnych na zaszczepienie się jest 10 osób, spośród 65 osób zatrudnionych w tych placówkach.

Do 18 lutego zaszczepiono 15 nauczycieli nauczania początkowego z gminy Ziębice oraz 6 nauczycieli i pracowników przedszkoli.  

----- 

Na odpowiedzi pozostałych urzędów nadal czekamy. Kiedy je otrzymamy artykuł będzie aktualizowany. 

 

Wasze komentarze

ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec