komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego


[AKTUALIZACJA - WYTYCZNE] Od soboty 6 czerwca basen w Ząbkowicach Śląskich ponownie otwarty

wtorek, 2.6.2020 09:15 , komentarze: 18 , odsłony: 3683
kategorie artykułu:

W sobotę 6 czerwca działalność wznowi kryta pływalnia w Ząbkowicach Śląskich. Administratorzy obiektu przygotowali nowy cennik i zachęcają do odwiedzenia Słonecznego Parku Wodnego.

Przypomnijmy, że kryty basen w  Ząbkowicach Śląskich otwarto 7 marca. Kilka dni później w związku z epidemią koronawirusa zawieszono jego funkcjonowanie. Od 6 czerwca zgodnie z IV etapem odmrażania gospodarki, będzie można ponownie korzystać z basenów, wtedy też działalność wznowi Słoneczny Park Wodny. 

Jak podaje Ministerstwo Sportu, obostrzenia związane z reżimem sanitarnym to limit  do 4 osób na tor, zajęcia bez udziału publiczności. Można będzie korzystać z jacuzzi i brodzików dla dzieci

W związku z tym, po prawie 3-miesięcznej przerwie, Słoneczny Park Wodny w Ząbkowicach Śląskich zostanie ponownie otwarty. Obecnie grzejemy wodę, robimy badania, przedłużamy ważność karnetów, wprowadzamy dodatkowe pozycje do cennika, nie podnosimy cen - informuje SPW - Specjalnie dla Was dodaliśmy 3-GODZINNE BILETY RODZINNE, aby Wasze pociechy mogły wyszaleć się do woli! To właśnie o takie bilety najczęściej pytaliście nas w wiadomościach prywatnych.Słoneczny Park Wodny to miejsce dla wszystkich. Jesteśmy dla Was i zależy nam na tym, abyście odnaleźli tu najwyższej jakości usługi i w komfortowych warunkach spędzali u nas swój wolny czas

 [AKTUALIZACJA - WYTYCZNE]

Z najważniejszych informacji wynika, że na pływalni będzie mogło znajdować się jednocześnie 50% maksymalnego obciążenia, nie więcej jednak niż 150 osób. Na jednym torze będą mogły pływać tylko cztery osoby a w jacuzzi gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się - korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób pozostających we wspólnie zamieszkujących.

Jeśli chodzi o sauny to w pomieszczeniu będą mogły przebywać równocześnie tylko dwie osoby.

Co ważne w czasie korzystania z kąpieliska i saun nie ma obowiązku noszenia maseczek.

Pozostałe wytyczne:

Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie

 • w strefie wejścia/kasy rekomenduje się:
 1. w przypadku nieautomatycznych drzwi wejściowych pozostawienie ich otwartych przez cały czas działania obiektu, co pozwoli unikać ich dotykania,

 2. zaznaczenie 2-m odległości na podłodze przed kasą/szatnią lub wyraźnie oznaczone strefy czekania,

 3. bezpośrednio przed kasą/szatnią może znajdować się jedna osoba. Niezbędną informację należy zamieścić na zewnątrz przed drzwiami wejściowymi lub/i obok okienka kasowego/szatni,

 4. prowadzenie dezynfekcji bransoletek i/lub kluczy (do szafek) po każdym użytkowniku,

 5. zamieszczenie czytelnej informacji przy wejściu do obiektu o zakazie korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych,

 6. usunięcie krzeseł i ławek w poczekalniach - nie zezwalanie i nie zachęcanie do odpoczynku i oczekiwania lub przedłużania pobytu w pomieszczeniach obiektu.

 • w przebieralni i w strefie z prysznicami, tam gdzie jest to możliwe rekomenduje się:
 1. w przypadku przebieralni zbiorowych zapewnić tylko ograniczoną liczbę szafek, z możliwością zachowania dystansu osób korzystających z szatni,
 2. określenie liczby osób korzystających jednocześnie z pryszniców, w zależności od wielkości i wyposażenia strefy,
 3. prowadzenie dezynfekcji szafek po każdym użytkowniku.
 • w strefie basenów i saun rekomenduje się:
 1. prowadzenie regularnej dezynfekcji powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów.

Zapewnienie bezpieczeństwa klientów

 1. Należy zwrócić szczególną uwagę na:
  • ustalenie i kontrolę maksymalnej liczby użytkowników – biorąc pod uwagę zróżnicowanie wielkości obiektów, liczba osób przebywających w jednym czasie na ich terenie powinna być ustalona indywidualnie. Liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób
  • umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie użytkowników przy wejściu do obiektu;
  • maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie
 2. Zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków, brodzika –  poprzez zastosowanie widocznych wskazówek (np. naklejki na podłodze lub stojące znaki) i utrzymywanie minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 2 m, także podczas pływania w basenie.
 3. Wyposażenie obiektu w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk przy wejściu, w przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.
 4. Obowiązkowa dezynfekcja rąk przez użytkowników przy wejściu na teren obiektu.
 5. Przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalniach - obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. Przestrzeganie ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej, przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.
 6. Równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej, ewentualne rozważenie podziału powierzchni basenu za pomocą lin/pływaków na mniejsze fragmenty w dużych obiektach.
 7. W przypadku małych niecek i jacuzzi , gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się - korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób pozostających we wspólnie zamieszkujących.
 8. W przypadku małych niecek basenowych i jacuzzi, w których nie prowadzi się dezynfekcji związkami chloru, zaleca się jej wprowadzenie.
 9. Obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 10. Ograniczenie pobytu w obiekcie do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.
 11. Obowiązkowe dezynfekowanie powierzchni wspólnych w strefie wejścia, szatni, przebieralni, z którymi stykają się użytkownicy (z wyłączeniem podłogi) – regularnie (kilka razy w ciągu dnia).
 12. Nie prowadzenie dezynfekcji natryskowej większych powierzchni przy użyciu alkoholowych środków dezynfekcyjnych, ponieważ istnieje ryzyko podwyższenia stężenia par w powietrzu i przekroczenia granicy wybuchowości.
 13. Zaleca się wywieszenie w toalecie instrukcji dotyczących:
  • mycia rąk
  • dezynfekcji rąk
  • zdejmowania i zakładania rękawiczek
  • zdejmowania i zakładania maseczki.
 14. Nadzorowanie organizowanych zajęć grupowych, takich jak: aerobik lub nauka pływania. Istotne znaczenie ma ograniczenie liczebności osób w grupach, umożliwiające zachowanie wymaganych odległości między ćwiczącymi. Jeśli omówione wyżej warunki nie są możliwe do spełnienia, należy rozważyć rezygnację z organizacji tego rodzaju zajęć do czasu, kiedy będą one mogły być dotrzymane.
 15. Ograniczenie działalności saun:
  • ograniczenie liczby osób korzystających w jednym czasie z saun do 2 osób jednocześnie,
  • rekomendacja zamknięcia saun, które nie zapewniają temperatury większej niż 60oC,
  • obowiązkowe korzystanie z saun boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika (drzwi do sauny muszą pozostać zamknięte w celu utrzymania żądanej temperatury).
 

Wasze komentarze

Czy będzie dostępny płyn do higieny intymnej
czwartek, 04.06.2020 14:23 autor:
Idzie lato, szkoda ze nie wezma sie za remont basenu...
środa, 03.06.2020 08:32 autor: Mieszkanka.
Czy zmienią wodę na czystą?
wtorek, 02.06.2020 17:21 autor:
Czepki nie są obowiązkowe
wtorek, 02.06.2020 21:09 autor: Lysy
No to panie burmistrzu bierzesz pan teraz cały powiat na...
wtorek, 02.06.2020 14:29 autor: Mieszkaniec
A mieszkaniec jeszcze większy
wtorek, 02.06.2020 16:44 autor:
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe