komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

[FOTO] Babski wieczór w Janowcu

czwartek, 14.3.2019 09:56 , komentarze: 1 , odsłony: 1658
kategorie artykułu:

Ubiegły sobotni wieczór należał do kobiet! Również w Janowcu nie mogło się obyć bez imprezy z programem rozrywkowym, śpiewami i ucztą – wszystko to dla najpiękniejszych przedstawicielek ludzkości, które niestety tylko w jeden dzień w roku mogą bezkarnie poszaleć do późnej nocy.

Ludowy Amatorski Janowiecki Teatr (LAJT) przygotował na tę okazję humorystyczne scenki, najpiękniejsze i najśmieszniejsze wiersze o kobietach, a także piosenki pochodzące głównie z repertuaru Maryli Rodowicz (też wspaniałej kobiety) z nowymi tekstami napisanymi przez reżyserkę naszego teatru – Aśkę Tofel (bez wątpienia również kobietę). Wystrój świetlicy w Janowcu nawiązywał do wystroju typowego buduaru, a raczej garderoby prawdziwej współczesnej damy. W przygotowaniu dekoracji pomogły panie Małgorzata Konarska, Henryka Skrakowska i Barbara Nowak, wielbicielki naszych działań, którym serdecznie dziękujemy.

Ponad 40 pań zgromadzonych w świetlicy bawiło się przy tekstach o zabarwieniu liryczno-satyrycznym, opowiadających w prawdziwy i czasem zaskakujący sposób o życiu kobiet, ich codziennej prozie życia i chęci zabawy. Najbardziej rozbawiła wszystkich nowa wersja piosenki „Baśka”, w której udało się odczarować ten jakże szowinistyczny tekst i tym razem zaśpiewać o nie do końca przyzwoitych doświadczeniach z mężczyznami J . Punktem kulminacyjnym była piosenka „Niech żyje bal” z nieco zmienionymi słowami, podczas której odważni panowie z grupy Radykalnych Kogutów Domowych wyszli na salę, wnosząc szampana dla pań.

Wspólna zabawa trwała wiele godzin, stoły uginały się pod pysznościami, a na koniec każda kobietka otrzymała pięknego bratka w doniczce – z życzeniami naszego radnego Piotra Urbaniaka.

Za przygotowanie imprezy dziękujemy reżyserce i autorce tekstów Joannie Tofel, za profesjonalną oprawę muzyczną – Pawłowi Oleaszowi i jego żonie (za wyrozumiałość), za przygotowanie poczęstunku paniom z Grupy Odnowy Wsi – jesteście wspaniałe! Ale przede wszystkim dziękujemy mieszkankom Janowca i gościom za przybycie!

tekst:  Agnieszka Kornaś, foto: Paweł Oleasz

 

 

Wasze komentarze

Super wioska;) jak bym mial pieniadze to bym sie tam
piątek, 15.03.2019 16:19 autor: Drwal

poniedziałek, 20.5.2019 15:07
22
poniedziałek, 20.5.2019 09:05
4
sobota, 18.5.2019 10:19
23
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE