[FOTO] Bardzka Piąteczka z rekordową frekwencją

wtorek, 20.9.2022 09:09 955 0

W sobotę 17 września, ponad 90 zawodników stawiło się na starcie VIII Biegu Przełajowego „Bardzka Piąteczka”. Jest to najwyższa frekwencja biegaczy w ośmioletniej historii zawodów. Najszybsi przebiegli pięciokilometrową trasę w trochę ponad 20 minut.

Punktualnie o godz. 10.00 sygnał do wspólnego startu dał burmistrz  Barda, Krzysztof Żegański. Jak w poprzednich edycjach oprócz dystansu na 5 km, zawodnicy mogli rywalizować również na trasie 10 i 15 km. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Pomysłodawcą „Bardzkiej Piąteczki” jest Tomasz Janik, który również i tym razem wspierał organizację zawodów oraz poprowadził konferansjerkę podczas sportowego wydarzenia.

Najszybszymi zawodnikami z gminy Bardo na 5 km okazali się: Mateusz Kulig i Irena Zalega, na 10 km Ryszard Maślak i Sylwia Kodzis, a na 15 km Piotr  Kociołowicz.

Sponsorami biegu było Nadleśnictwo Bardo Śląskie oraz Hotel Bardo. Natomiast współorganizatorem biegu, oprócz Gminy Bardo, było Centrum Kultury i Biblioteka. Pomiar czasu zapewniła ULTIMASPORT. Dziękujemy również wolontariuszom uczestniczącym w sportowym wydarzeniu.

Podsumowując tegoroczną edycję możemy stwierdzić, że po raz kolejny dopisała fantastyczna frekwencja – jak już wspominaliśmy, była największa od początku organizowanych zawodów Bardzka Piąteczka. Pogoda dopisała a podczas biegów panowała wyśmienita sportowa atmosfera. I to wszystko w przepięknej scenerii Gór Bardzkich. Zawody były świetną okazją do promowania aktywnego wypoczynku i przedstawienia walorów turystycznych Gminy Bardo.

Pełną listę z wynikami możesz zobaczyć na stronie ULTIMASPORT

Dodaj komentarz

Komentarze (0)