komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

[FOTO] Bieg Tropem Wilczym w Kamieńcu Ząbkowickim

środa, 6.3.2019 08:45 , komentarze: 3 , odsłony: 1546
kategorie artykułu:

W pierwszą niedzielę marca, po raz siódmy w Polsce i po raz trzeci w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się Bieg Tropem Wilczym. Wydarzenie łączy pamięć o uczestnikach antykomunistycznego podziemia w Polsce z lat po II wojnie światowej ze sportowo-rekreacyjnym charakterem imprezy. Z roku na rok biegnie coraz więcej osób i widać liczny udział rodzin i młodzieży.

O tegorocznej edycji biegu, którego uczestnicy pokonali symboliczny dystans 1963 metrów na terenie kompleksu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej, można powiedzieć, że był spotkaniem pokoleń. Jak powiedział wójt Marcin Czerniec, organizatorzy w tym roku bardzo chcieli, aby dla każdej osoby pokonującej wyznaczoną trasę, udział w biegu miał walor rekreacji, a nie rywalizacji. 

Poza bezsprzecznym wysiłkiem fizycznym, ważne jest poczucie wspólnoty dla rodzin, dla wszystkich biegaczy i dla osób wspomagających bieg. Wspólnoty naszej, ale też swego rodzaju wspólnoty z tymi, których bieg upamiętnia, czyli Żołnierzy Wyklętych – powiedział włodarz. Zachęcał przy tym uczestników biegu, aby po powrocie do domów, zechcieli dotrzeć do biografii bohaterów, których wizerunki oraz imiona i nazwiska widnieją na koszulkach biegaczy. – To byli najszlachetniejsi Polacy, których pamięć nigdy nie może ustać – podsumował Marcin Czerniec.

Bieg Tropem Wilczym w Kamieńcu Ząbkowickim rozpoczął się hymnem narodowym i odczytaniem listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Następnie spod Domu Rządcy wystartowało około 70 osób. Szczególnie ujmujący był start dzieci i młodzieży oraz całych rodzin. Na mecie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącym posiłkiem, a dzieci słodyczami. Wójt wręczył każdemu medal pamiątkowy, a dziewczynkom i paniom piękne róże. 

Kobiety i dziewczęta były heroicznie odważne i dzielne występując w walce o wolną i suwerenną Polskę przeciw komunistom. Winniśmy im cześć i pamięć – powiedział wójt, nawiązując przy tym do zbliżającego się Dnia Kobiet. Na zakończenie był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie z Pałacem Marianny Orańskiej w tle.

 

UG Kamieniec Ząbkowicki

 

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 20.5.2019 15:07
22
poniedziałek, 20.5.2019 09:05
4
sobota, 18.5.2019 10:19
23
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Praca na GoWork
Praca na GoWork