[FOTO] Debiut literacki Arkadiusza Wilczewskiego - spotkanie autorskie

poniedziałek, 17.10.2022 09:45 412 0

13. października b.r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Księgi Henrykowskiej miała przyjemność gościć ząbkowiczanina Arkadiusza Wilczewskiego, który napisał swoją pierwszą książkę „Porucznicy. Czerwone zło”. Pan Arkadiusz to nie tylko przedsiębiorca, ale także społecznik, który działa na rzecz bezdomnych zwierząt. Oficer Marynarki Wojennej RP i Policji, lubiący nowe wyzwania oraz intrygujące historie z życia wzięte. Jego pasją są dobre powieści.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Każdy uczestnik otrzymał upominek od autora. Pisarz opowiadał z wielką pasją, używając błyskotliwych wniosków. Wprowadzał nas w tajniki historii dotąd mało znane. Nie obyło się bez humorystycznych anegdot.

„Porucznicy. Czerwone zło” to powieść historyczno-szpiegowska, która od samego początku trzyma w napięciu. Dzieje się w Polsce i w Związku Radzieckim w latach 30. XX wieku. To właśnie wtedy polski wywiad zbagatelizował informację wysłaną przez polskiego agenta w strukturach NKWD w Polsce. Między innymi to zachowanie mogło mieć duży wpływ na przyszłość. O tym, czy faktycznie tak było, odbiorca może przekonać się dzięki możliwości zapoznania się z debiutem Arkadiusza Wilczewskiego.

Na początku książki opisane zostało działanie struktur szpiegowskich w obu krajach. Główni bohaterowie to: starzy, zasłużeni kapitanowie Zygmunt Żyzny i Jan Woliński oraz młodzi porucznicy Filip i Fabian. W Moskwie działa kapitan Skworcow oraz porucznicy Michał i Myro. W celu spotkania Zojkasa- głównego polskiego szpiega, Filip i Fabian organizują wyprawę do Moskwy. Po drodze mają starcie z funkcjonariuszami NKWD w pociągu. Doświadczają też nietypowych zachowań nowego społeczeństwa socjalistycznego i zasad, które wprowadziła socjalistyczna władza.

Porucznicy to młodzi ludzie, którzy jeszcze nie awansowali za zasługi, ale są kompetentni i wyszkoleni. Podejmują się trudnych zadań i działają skutecznie. Poznajemy także historie rodzinne bohaterów, ich sukcesy i porażki, powiązania.  Pojawiają się piękne kobiety, które trzeba uratować.

Po I tom książki „Porucznicy. Czerwone zło” zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Ząbkowicach Śl. (Ratusz).

Dodaj komentarz

Komentarze (0)