[FOTO] Dożynki w Budzowie. Skromniej niż planowano podziękowano za plony

wtorek, 23.8.2022 09:01 3057 1

Dożynki gminy Stoszowice w tym roku przybrały zupełną inną formą niż zaplanowali organizatorzy i na jakie czekali mieszkańcy i goście. Ciągle padający deszcz, podmokły teren i niepokojące ostrzeżenia o zagrożeniach zmusiły organizatorów do odwołania imprezy plenerowej.  Odbyła się jednak tradycyjna msza dożynkowa, a wspólne biesiadowanie w Inkubatorze Przedsiębiorczości.

 

- Zdecydowanie skromniejsze wydanie tegorocznych Dożynek Gminnych, z wcale nie mniejszym szacunkiem dla ciężkiej pracy rolników - takie były obchody Święta Plonów w Budzowie. Niestety, wielotygodniowe przygotowania i misternie zaplanowany porządek obchodów w jedną noc zmieniła aura pogodowa. Silne opady deszczu i niebezpiecznie silne porywy wiatru przesądziły o decyzji, co do której nikt nie miał wątpliwości - w obawie o bezpieczeństwo uczestników impreza musiała zostać odwołana. Jednak, aby z należytym szacunkiem podziękować za udany zbiór plonów, odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez ks. Stanisława Karawana - proboszcza Parafii w Budzowie oraz ks. Krzysztofa Kiernickiego - proboszcza Parafii w Srebrnej Górze- mówi wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz. 

Po liturgii odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych, wśród których 1. miejsce zajął wieniec sołectwa Żdanów.

- Podziękowania dla naszych jednostek OSP Budzów, OSP Lutomierz, OSP Przedborowa, Osp Lutomierz, OSP Grodziszcze, OSP Stoszowice OSP Jemna i OSP Rudnica za obecność pocztów sztandarowych. Po części kościelnej, przyszła kolej na część biesiadną i ... jak to trafnie określiła radna Budzowa, Asia Chmiel - odbyły się Dożynki, których miało nie być KGW w Budzowie, Sołectwo Budzów i KSRG Budzów stanęli na wysokości zadania szykując biesiadę, która trwała do późnych godzin nocnych! Były stoły pełne pysznego jedzenia, muzyka na żywo i tańce. Dziękuję wszystkim sołectwom, mieszkańcom naszej gminy, za pełną mobilizację i zaangażowanie poniesione w przygotowania tej jednej z najważniejszych imprez gminnych, ale i za pełne zrozumienie sytuacji z jaką przyszło nam się zmierzyć. Podziękowania i wyrazy podziwu za mobilizację i szybkie działanie - w ciągu kilku godzin każdy zorganizował świetne obchody dożynek w swoich sołectwach. Wiem, że z siłami natury nie da się wygrać, ale wierzę, że w przyszłym roku ominą nas wszelkie kryzysowe sytuacje i odbijemy sobie te niedogodności. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za włączenie się w obchody Święta Plonów i wsparcie okazane sołectwom - dodaje wójt Gancarz.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 23.08.2022 11:40
To rolnikom dziękują a nie w tym białym