[FOTO] Dzień Otwarty Bezpieczeństwa w Budzowie

poniedziałek, 6.9.2021 20:02 2290 0

Uczniowie szkoły podstawowej w Budzowie przez kilka godzin uczestniczyli w zajęciach z policjantem, strażakami oraz funkcjonariuszami straży granicznej pogłębiając wiedzę o zasadach bezpieczeństwa, jakie codziennie mogą być przydatne nastolatkowi.

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie i Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu po raz drugi zorganizowały "Dzień Otwarty dla Bezpieczeństwa". 

- Ze względu na pandemię w ubiegłym roku Dzień Bezpieczeństwa nie odbył się, ale w tym roku wracamy, choć w trochę skromniejszym wydaniu. Te spotkania z przedstawicielami równych służb, z jednej strony mają przybliżyć naszą pracę młodym osobom, czym dana formacja się zajmuje, z jakimi sytuacjami spotyka, ale z drugiej, przede wszystkim poszerzyć ich wiedzę na temat bezpieczeństwa czy to w  ruchu drogowym, w czasie wolnym, czy też z zakresu pierwszej pomocy - mówi druh Łukasz Sikorski z OSP Budzów.

Podczas dnia bezpieczeństwa, który odbył się w poniedziałek 6 września, uczniowie spotkali się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie, Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich  i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Policjant przekazywał wiedzę przede wszystkim z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nowych przepisów dotyczących pieszych, używania smartfonów na przejściach, czy poruszania się na hulajnogach. 

Strażacy przypomnieli podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczniów mógł poćwiczyć wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zobaczyć jak działa defibrylator, dowiedzieć się jak pomóc przy zadławieniu czy różnego rodzaju ranach.

Straż graniczna z kolei przybliżyła tajniki swojej pracy - to czym się zajmują oprócz powszechnie kojarzonego "pilnowania granic", jakim sprzętem dysponują i jak wygląda struktura tej formacji.  

Dodaj komentarz

Komentarze (0)