komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 października 2019

Liwii, Kaliksta

[FOTO] Finał „Miksera tanecznego” za nami

wtorek, 11.6.2019 08:38 , komentarze: 0 , odsłony: 1409
kategorie artykułu:

Cóż to był za pokaz! Energetyczne tańce, kolorowe stroje, historia wyrażona ruchem, muzyka na żywo oraz owacja publiczności, która wypełniła salę do ostatniego miejsca…

Tak było w niedzielę, 9 czerwca, w Ziębickim Centrum Kultury, na występie wieńczącym projekt „Mikser taneczny”, realizowanym przez Fundację „Teraz Ziębice” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie, który na to przedsięwzięcie przyznał Fundacji prawie 40 tys. zł.

Pokaz był owocem 3-miesięcznej pracy ponad 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, którzy ćwiczyli taniec ludowy, współczesny, hip-hop i afrykański pod okiem profesjonalnych instruktorów: Hanny Wachowskiej, Huberta Żurawskiego, Małgorzaty Komorowskiej oraz Anety Szlachety, która była także pomysłodawczynią projektu. Wszyscy instruktorzy to aktywni tancerze z przygotowaniem pedagogicznym oraz bogatym dorobkiem artystycznym i występami na scenach w Polsce i za granicą.

Na scenie Ziębickiego Centrum Kultury zatańczyli: Kamila Bednarz,Wiktoria Bieńka, Aleksandra Bochenek, Anna Dudek, Mateusz Gniewczyński, Amelia Górska, Amelia Horodyska, Maksym Jankowski, Klaudia Kibler, Wiktoria Kibler, Łukasz Konior-Nawrocki, Oliwia Korgól, Karolina Korol, Kacper Kostecki, Zofia Kotala, Natalia Kuźmiak, Iga Lisiecka, Julia Mika, Roksana Natanek, Angelika Nowacka, Kinga Obłój, Michał Obodiak, Paulina Stępień, Marcin Szuszkiewicz,Oliwia Ściborowska, Julia Świdzińska, Mateusz Świdziński, Amelia Tomczyk, Zuzanna Włodarczyk, Jan Wolan, Aleksandra Wolanin i Agata Zuchmantowicz.

Muzykę do występu skomponował i zaaranżował kontrabasista Dariusz Dżugan, który wraz z Dariuszem Mikłaszem (bębny), Łukaszem Gołąbkiem (gitary) oraz Piotrem Łyszkiewiczem (instrumenty dęte) akompaniował dzieciom i młodzieży podczas występu. Wszyscy muzycy mają na swoim koncie udział w licznych, w tym międzynarodowych, projektach muzycznych.

W trakcie realizacji „Miksera tanecznego” jego uczestnicy nie tylko uczyli się tańca, ale także mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu. W maju, podczas festiwalu „Freaki Afryki”, uczyli się gry na bębnach afrykańskich pod okiem Sany Camara, muzyka pochodzącego z Gwinei, a w czerwcu obejrzeli i wysłuchali spektakl„Najdzielniejszy z rycerzy” w Operze Wrocławskiej. Udział w projekcie był całkowicie bezpłatny.

Fundacja „Teraz Ziębice” dziękuje za współpracę: dyrekcji Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Ziębickiemu Centrum Kultury oraz Nadleśnictwu Henryków. Szczególne podziękowania kierujemy do Anety Szlachety i Dariusza Dżugana za opiekę artystyczną oraz do pani Renaty Gołębiowskiej, koordynatorki projektu z ramienia Szkoły Podstawowej w Henrykowie – za jej wyjątkowe zaangażowanie.

Finałowy pokaz projektu można obejrzeć na fanpage’u Fundacji „Teraz Ziębice” na Facebooku.

 

Wasze komentarze

czwartek, 10.10.2019 11:02
wtorek, 8.10.2019 13:07
2
czwartek, 3.10.2019 09:15
1
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE