[FOTO] Górniczy Jarmark Bożonarodzeniowy w Złotym Stoku

sobota, 3.12.2022 22:59 1869 1

W Złotym Stoku po raz pierwszy odbył się Górniczy Jarmark Bożonarodzeniowy! W sobotę 3 grudnia na Rynku stanęły kramy z pysznościami  przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa. Można się było zaopatrzyć w słodkie wypieki, pierogi, uszka, barszczyk i wiele smakołyków. Dla wszystkich przygotowano także darmowy poczęstunek w postaci gorącego bigosu.  Nie zabrakło ozdób świątecznych, rękodzieła, swojskich wyrobów, przetworów i  oczywiście grzańca.  Na scenie występowały zespoły i orkiestry z gminy Złoty Stok i z Czech. Przy ognisku można się było nie tylko ogrzać, ale także upiec słodkie pianki. 

Równolegle w kościele poewangelickim odbywały się warsztaty dla dzieci, gdzie czekał na nie także Mikołaj. Niezwykłym powodzeniem cieszyło się nocne zwiedzanie wieży kościoła, chętni musieli odstać swoje w kolejce.

Kulminacyjnym momentem pierwszego złotostockiego jarmarku bożonarodzeniowego było rozświetlenie choinki, niezwykłego uroku temu wydarzeniu dodały odpalone przez zebranych zimne ognie. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

niedziela, 04.12.2022 13:34
Ale przystojniak na 19 zdjęciu