[FOTO] II Festiwal Muzyczny im. Marianny Orańskiej na 150 rocznicę zakończenia budowy pałacu

niedziela, 8.5.2022 18:07 3402 1

Podczas drugiego dnia Święta Tulipanów w Kamieńcu Ząbkowickim mieszkańcy i goście mieli okazję wziąć udział we wspaniałym koncercie muzyki klasycznej w ramach  II Festiwalu Muzycznego im. Marianny Orańskiej, który uświetniał 150-lecie zakończenia budowy pałacu.

Festiwal organizowany jest pod kierunkiem profesora Piotra Rojka. Niedzielny koncert zatytułowany "Serenady zachodzącego słońca" podzielony był na dwie części. Pierwsza to koncert w wykonaniu Akademickiej Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod batutą Bassema Akiki, dyrygenta współpracującego z wieloma światowymi operami, obecnie dyrektora muzycznego Opery Wrocławskiej. Następnie wysłuchano koncertu kwartetu smyczkowego L'Opera Opery Wrocławskiej wraz z klarnetem.

Jak podkreślał profesor Rojek to nie ostatnie w tym roku spotkanie z muzyką klasyczną i największymi kompozytorami w Kamieńcu Ząbkowickim. Czekają nas jeszcze kolejne koncerty w ramach Festiwalu Muzycznego im. Marianny Orańskiej, a także niezwykłe wykonania podczas Prezentacji Organowe  „Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI” w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kamieńcu Ząbkowickim. Najbliższy już 12 czerwca. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 09.05.2022 15:39
Owacje na stojąco! Wspaniałe doświadczenie.