komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 25 lutego 2020

Wiktora, Cezarego

[FOTO] Lajtowa Szopa Noworoczna

środa, 15.1.2020 18:22 , komentarze: 7 , odsłony: 3817
kategorie artykułu:

Czas świąt kojarzy się z dniami dobroci, hojności, magii i życzeń, ale czy tak jest w każdym domu? W każdej rodzinie? Ile zostało w nas tego, co jest istotą Bożego Narodzenia: szczerej radości, tolerancji i zrozumienia, niewymuszonej bliskości i spontanicznej życzliwości? Ilu z nas już zapomniało, czym powinny być święta i skupiają się tylko na ich powierzchownej formie, sprowadzanej przez media i sieci handlowe do zakupów, pośpiechu i ogólnego podenerwowania. Rozbuchanie formy kosztem zaniku treści. I tych właśnie zjawisk dotyczyła tegoroczna SZOPA NOWOROCZNA, przygotowana przez znany już w środowisku lokalnym wiejski teatr LAJT z Janowca.

Spektakl pokazał przemianę kochającej się rodziny w przededniu świąt – w zabieganą, zapracowaną i w efekcie skłóconą grupę obcych sobie ludzi. Oczywiście, w ludzkie działania wmieszały się siły zła, które postanowiły pokrzyżować plany ekipy niebiańskiej. Na szczęście „dziwy z raju” wsparły osłabione oddziały anielskie i ostatecznie przywróciły porządek w domach, a pokój w ludzkich sercach.

Przedstawienie jak zwykle pełne było aluzji do naszej współczesnej sytuacji. Trafne gagi i żarty wywoływały salwy śmiechu publiczności, wypełniającej po brzegi świetlicę wiejską w Janowcu. Spektakl uatrakcyjniony świetną muzyką (zasługa Pawła Oleasza) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno przez dzieci, jak i dorosłych widzów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i spędzenie z nami wigilii Trzech Króli. Żałujemy tylko, że mimo zaproszenia, spektakl został zupełnie pominięty w kalendarzach wydarzeń lokalnych władz. Ale jak to w życiu: „są sprawy ważne i ważniejsze”, a do wyborów jeszcze daleko…

 

foto. P. Oleasz/ tekst J. Tofel

 

Wasze komentarze

Jak teatr Lajt jest zapraszany przez władze, to pani Toffel...
niedziela, 19.01.2020 17:55 autor: janowiec kaowiec
gdzie jest ten janowiec bo na mapie go niema
czwartek, 16.01.2020 18:40 autor: bazyli
W Górach Bardzkich (miedzy Kurzyńcem A Górkami Grodowymi), za...
piątek, 17.01.2020 08:36 autor: Joanna Tofel
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele