[FOTO] OSP Kamieniec Ząbkowicki I podsumował swoją ubiegłoroczną działalność

dzisiaj, 10 godz temu 621 0

Ochotnicza Straż Pożarna Kamieniec Ząbkowicki I podsumowała miniony rok działalności i dokonała wyboru nowych władz. 15 marca w strażnicy odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, w którym uczestniczył burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Sylwester Kowal.

Podczas spotkania omówiono zarówno osiągnięcia jednostki, jak i wyzwania, przed którymi stoją druhowie. Szczególną uwagę zwrócono na działania podczas ubiegłorocznej powodzi, kiedy to strażacy OSP wykazali się dużą skutecznością i gotowością do działania. Burmistrz podkreślił, że gmina niezmiennie wspiera lokalne jednostki strażackie, traktując ich działalność jako kluczowy element systemu bezpieczeństwa.

Zebranie było również okazją do podkreślenia roli młodych strażaków. Obecność członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pokazuje, że tradycja ochotniczego strażactwa w Kamieńcu Ząbkowickim ma solidne fundamenty na przyszłość.

Jednym z tematów spotkania były zmiany wynikające z nowej ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej, która nakłada na samorządy i służby ratownicze dodatkowe obowiązki. Burmistrz zwrócił uwagę, że będzie to wymagało dobrej organizacji i strategicznego podejścia, ale jednocześnie stwarza szansę na dalszy rozwój lokalnych struktur bezpieczeństwa.

OSP Kamieniec Ząbkowicki I wchodzi w nowy rok działalności z jasno określonymi priorytetami: skuteczność, profesjonalizm i gotowość do współpracy. Jak podkreślali uczestnicy spotkania, tylko dobrze skoordynowane działania pozwolą na skuteczną ochronę mieszkańców w sytuacjach kryzysowych.

/Sylwester Kowal-fb/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)