[FOTO] Otwarty Dzień Bezpieczeństwa w Budzowie

wtorek, 11.10.2022 09:49 400 0

Z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Budzowie, w piątek  7 października odbył się  Otwarty Dzień Bezpieczeństwa mający na celu podniesienie wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

Na  zaproszenie odpowiedziała Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich oraz Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, którzy przybliżyli uczniom charakterystykę swojej pracy, wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także odpowiedzieli na wiele pytań.

- Spotkanie z ząbkowickimi policjantami dotyczyło nie tylko problemów bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ale również zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, rozbój, demoralizację i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze i skuterze oraz zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych. Otrzymali także ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, uzależnieniach, narkomanii oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Uczniowie dowiedzieli się, że np. umieszczanie w Internecie obraźliwych tekstów czy nagrywanych na telefonach komórkowych filmów może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną - relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

Druhowie OSP zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a na przygotowanym fantomie młodzież mogła poćwiczyć wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

- Dzięki takim spotkaniom dzieci wiedzą jak dbać o własne bezpieczeństwo, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinni korzystać z numerów alarmowych. Podziękowania dla pomysłodawców za realizację dzisiejszych zajęć, a także dla przedstawicieli policji, straży granicznej i straży pożarnej za poświęcenie czasu na niecodzienną naukę naszych dzieci - mówi wójt Stoszowic, Paweł Gancarz.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)