[FOTO] Pięć niedziel z muzyką organową przez wieki w Kamieńcu Ząbkowickim

środa, 28.9.2022 12:05 1288 1

Każdego miesiąca od maja do września w kościele parafialnym w Kamieńcu Ząbkowickim odbywały się koncerty organowe „Z muzyką przez wieki”. Pięć spotkań z twórczością sławnych kompozytorów podsumowano w niedzielę 25 września podczas ostatniego spotkania tej edycji imprezy.

 

Prezentacje organowe „Z muzyką przez wieki”, którego głównym spiritus movens jest Emil Koprzak, odbywały się pod patronatem honorowym proboszcza parafii  WNMP w Kamieńcu Ząbkowickim, ks. Wojciecha Zmysłowskiego, oraz burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego, Marcina Czernieca, przy ścisłej współpracy z pracownikami i studentami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z dziekanem wydziału instrumentalnego profesorem Piotrem Rojkiem na czele.

To właśnie koncert profesora Rojka, w  tym jego improwizacja organowa inspirowana znanymi pieśniami religijnymi zaproponowanymi przez zgromadzonych, był zwieńczeniem tegorocznej edycji festiwalu.

- Profesor Piotr Rojek to wyjątkowa postać w świecie muzyki organowej. Dziekan wydziału instrumentalnego, kierownik katedry organów, klawesynu i muzyki dawnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, zawsze uśmiechnięty, życzliwy i otwarty na nowe wyzwania, między innymi nasze spotkania z muzyką organową – mówi Emil Koprzak podczas koncertu.

Po muzycznej uczcie przyszedł czas na podziękowania wykonawcom oraz osobom wspierającym tą cenną inicjatywę kulturalną.  

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Olimpijczyk środa, 28.09.2022 20:49
Pięć gwiazdek dla inwestycji pod tytułem KAMIENIECKIE DOŁY! Kiedy...