[FOTO] Półmaraton Henrykowski i Dycha Księgi Henrykowskiej

sobota, 23.4.2022 19:02 2231 0

Ponad 200 biegaczy wzięło udział w półmaratonie i „dyszce” w Henrykowie. Start tradycyjnie umiejscowiony był przy stacji PKP, a meta w zabytkowym klasztorze cysterskim.

Półmaraton Henrykowski odbył się już po raz jedenasty, a Dycha Księgi Henrykowskiej po raz siódmy. Biegaczy mieli do pokonania 10 lub 21 kilometrów wiodących przez malowniczą trasę:  Henryków – Raczyce - Witostowice - Dobroszów - Ostrężna - Nowina - Jasienica – Skalice - Raczyce - Henryków.

Zwycięzcą tegorocznej edycji półmaratonu został Pawłowi Kosek z czasem 1 godzinę 20 minut i 30 sekund! W biegu na 10 km pierwszy na mecie zameldował się Maciej Sawicki z czasem 37 minut 12 sekund. W kategorii kobiet półmaraton wygrała Jagoda Petryna, której pokonanie trasy zajęło 1 godzinę 35 minut i 21 sekund. Najszybszą biegaczką na 10 km została Marlena Cieślik z czasem 46 minut 51 sekund.

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchary. Na najszybszych biegaczy i biegaczki z terenu gminy Ziębice, a także powiatu ząbkowickiego czekały dodatkowe nagrody w postaci bonów.