[FOTO] Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny

czwartek, 25.8.2022 17:13 1534 6

Podróż w czasie, magiczne przygody, chłopiec i czarny kot, a w tle Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Nowa książka Sylwii Winnik nie tylko intryguje, ale i przyciąga na spotkania autorskie rzesze młodych fanów.

To spotkanie autorskie było naprawdę wyjątkowe. W Pałacu Marianny Orańskiej Sylwia Winnik, znana dotychczas jako autorka reportaży, najogólniej mówiąc, o tematyce wojennej i obozowej, opowiadała o swojej powieści dla dzieci i młodzieży "Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny". Biorąc pod uwagę frekwencję (organizatorzy przez dłuższy czas musieli dostawiać krzesła) zainteresowania magiczną opowieścią z Kamieńcem w tle jest ogromne i nie to nie tylko wśród najmłodszych.

Podczas rozmowy moderowanej przez, a jakże, młodą czytelniczkę, autorka opowiadała nie tylko o pracy nad książką, magii i swojej miłości do zwierząt, a szczególnie do kotów właśnie, ale umiejętnie wciągała w dyskusję także zebraną młodzież. 

Gdy przyszedł czas na zakup powieści i autografy, zebrani oblegli Sylwię Winnik prosząc o dedykację, a książki rozeszły się jak świeże bułeczki. Nie był to jednak koniec atrakcji. Pisarka z przyjaciółmi przygotowała grę terenową, oczywiście z zagadkami, po pałacu, która była ukoronowaniem tego wieczoru. 

 Wydawca tak zachęca do przeczytania książki: Rozpoczynają się wakacje i do Kamieńca przyjeżdża Tosia. Aby zmienić bieg niebezpiecznych wydarzeń, Tymek i Tosia, a także pewien Kot, muszą cofnąć się w czasie – i to niemal o 150 lat – oraz znaleźć ukryte w Pałacu królewny Marianny Orańskiej stronice tajemniczej Księgi Wiedzy.

A jedna z młodych czytelniczek z Kamieńca Ząbkowickiego, 11-letnia Zosia, dopowiada:

- Poleciłabym tę książkę każdemu, kto lubi magiczne opowieści na przykład Harrego Pottera.  Jest pełna zagadek,  zwrotów akcji i ciekawostek o samym pałacu. Zaskoczyło mnie i trochę zasmuciło zakończenie, ale być może to początek kolejnej przygody, którą chętnie przeczytam i na którą czekam z niecierpliwością!

Wszystkich, którzy nie mogli się pojawić się na promocji książki w Ząbkowicach Śląskich zapraszamy w czwartek 15 września na godzinę 17.00 na spotkanie autorskie w Ratuszu. 

 

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

obserwator piątek, 26.08.2022 13:58
Dajcie już spokój z tymi kotami i książkami
Obserwatorka niedziela, 28.08.2022 17:18
Nie
smieszne to wszystko czwartek, 25.08.2022 23:06
Znowu Winnik? Luuuuudzie....przeciez tyle ciekawych ksiazek w powiecie powstaje a...
piątek, 26.08.2022 08:18
na przykład jakie?
Buhaha czwartek, 25.08.2022 18:06
Fantastycznie czwartek, 25.08.2022 18:37
Ty jesteś buahah. A spotkanie było czadowe. Książka tez. Ale...