komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 października 2019

Liwii, Kaliksta

[FOTO] "Usłyszeli krzyki z zajętej płomieniami kamienicy" - policjanci uratowali niemowlę i trzech dorosłych

czwartek, 13.6.2019 14:28 , komentarze: 17 , odsłony: 9824
kategorie artykułu:

Policjanci z powiatu ząbkowickiego z narażeniem życia uratowali kilka osób z pożaru. Funkcjonariusze weszli do budynku, z którego wydobywały się płomienie i przeprowadzili akcję ratunkową ewakuując poparzoną już kobietę oraz trzyosobową rodzinę z niemowlęciem. Wyprowadzili również osoby z sąsiedniej kamienicy. W wyniku akcji sami ulegli podtruciu dymem i oparami, w związku z czym korzystali z pomocy medycznej.

W środku nocy policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego otrzymali informację o pożarze jednego z mieszkań w Złotym Stoku. Biorąc pod uwagę realne zagrożenie życia i zdrowia lokatorów natychmiast udali się na miejsce. Po dotarciu do celu w zaledwie 4 minuty od zgłoszenia, usłyszeli krzyki wydobywające się zajętej płomieniami kamienicy.

- Do pożaru doszło na pierwszym piętrze. Okna w mieszkaniu były porozbijane na skutek wysokiej temperatury, a płomienie i dym sięgały już dachu. Policjanci natychmiast wbiegli do korytarza, gdzie zauważyli czołgającą się po schodach kobietę, która posiadała wyraźne obrażenia powstałe w wyniku poparzeń. Po wyniesieniu jej przed budynek jeden z policjantów zajął się udzielaniem pierwszej pomocy, natomiast drugi wrócił do środka, gdzie miała przebywać jeszcze trzyosobowa rodzina, w tym niemowlę. W kłębach dymu, w palącym się już mieszkaniu wspólnie z przebywającym tam mężczyzną odnaleźli wózek z niemowlęciem i razem wynieśli na zewnątrz. Policjant ponownie wrócił do tego mieszkania i wyprowadził próbującą ratować swój dobytek matkę dziecka. W momencie, gdy wychodzili kobieta powiedziała, że w mieszkaniu obok jest jeszcze starsza schorowana kobieta. Tę informację policjant przekazał będącym już na miejscu strażakom – opisał dokładne rozmieszczenie pomieszczeń i strażacy przez okno ewakuowali poszkodowaną - mówi kom. Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Wszyscy uratowani lokatorzy zostali przekazani pod opiekę przybyłych na miejsce służb medycznych. Policjant biorący udział w akcji zainteresował się także mieszkańcami przyległych kamienic, do których rozprzestrzeniał się już dym. Obudził wszystkich mieszkańców i nakazał opuszczanie mieszkań. Swoje lokum opuściło jeszcze kilkanaście osób.

- Po całej akcji niezbędne było także udzielenie pomocy medycznej samym policjantom, którzy ratowali mieszkańców, w związku z podtruciem się przez nich dymem i oparami w trakcie działań - dodaje policjantka - Obydwaj funkcjonariusze zgodnie z ideą policyjnej roty ślubowania nie wahali się podjąć działań, dzięki którym uratowano życie kilku osób. 

 

KPP w Ząbkowicach Śl.

 

 

Wasze komentarze

tu pada pytanie do chłopaków z OSP Złoty Stok ile...
czwartek, 13.06.2019 20:43 autor: sympatyk
Około 4-5min
sobota, 15.06.2019 12:43 autor: I
Skad takie informacje?
sobota, 15.06.2019 00:21 autor:
Właśnie, że nie piszą dobrze. Owszem jedna osoba była...
piątek, 14.06.2019 07:16 autor: Ta uratowana z dzieckiem
I owszem policjant pomagał wynosić wózek, ale nie z palącego...
piątek, 14.06.2019 07:28 autor: Mężczyzna ewakuowany
Brawo Wy...szacunek dla dzielnych panów policjantów.
czwartek, 13.06.2019 23:00 autor:
Dzielni policjanci,brawo
piątek, 14.06.2019 22:49 autor: Zosia
Dlaczego się paliło
czwartek, 13.06.2019 15:41 autor:
Jacy dzielni milicjancji.
czwartek, 13.06.2019 19:31 autor:
Ty milcjant stuknij się w czoło
czwartek, 13.06.2019 19:41 autor:
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec