[FOTO, WIDEO] "Czas nas uczy pogody" Jarosław Rudnicki o działalności Bardzkiej Informacji Turystycznej
Ponad 7 tysięcy turystów od kwietnia, codzienne godziny otwarcia, kawa dla zwiedzających i dostępny całodobowo defibrylator – tak dziś wygląda działalność nowego Punktu Informacji Turystycznej w Bardzie. Jak oceniają to pracownicy i turyści? Sprawdzamy.
Punkt Informacji Turystycznej w Bardzie funkcjonuje od 1 kwietnia. Choć sezon turystyczny, jak przyznaje Jarosław Rudnicki, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie w dużej mierze zdominowała kapryśna pogoda, liczby mówią same za siebie. Do połowy lipca zanotowano ponad 7 tysięcy odwiedzin.
"My od początku, kiedy została informacja otwarta, czyli od 1 kwietnia, bardzo się cieszymy z tego ruchu turystycznego, który jest. On nie jest zły, absolutnie tutaj nie narzekamy, bo samą informację turystyczną w środku [...] odwiedziło było ponad 7 tysięcy" - informuje dyrektor CKiB.
Nowy punkt zlokalizowany jest przy Placu Wolności 4, tuż obok bazyliki. Z zewnątrz przyciąga turystów m.in. ogródkiem z miejscem do wypicia kawy. Wewnątrz, można nie tylko otrzymać darmowe mapy i materiały promocyjne, ale też kupić lokalne pamiątki, porozmawiać z personelem, zapytać o trasy turystyczne czy lokalne wydarzenia.
"Chcieliśmy, żeby to miejsce było bardziej niż tylko „punktem do odbioru mapy”. Staramy się rozmawiać z turystami, słuchać ich opinii. Sam regularnie pojawiam się tu w weekendy, by poznać ich spostrzeżenia i sugestie" – mówi dyrektor.
Goście chwalą różnorodność atrakcji w Bardzie, od walorów sakralnych i historycznych, przez spływy pontonowe i trasy rowerowe, aż po kulinaria. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się piernikarnia, która jak zauważa Jarosław Rudnicki, „wzmacnia potrzebę ruchu po słodkim przysmaku”.
Jedną z nowości, której nie było wcześniej, są codzienne godziny otwarcia Punktu Informacji Turystycznej. Obiekt działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–17:00, a w weekendy od 9:00 do 16:00.
"To był nasz cel od początku, żeby informacja była dostępna dla każdego, zawsze. Turyści przyjeżdżają w różnych porach i dniach, chcemy ich obsłużyć niezależnie od tego" – tłumaczy dyrektor.
Nowością jest też montaż defibrylatora AED, który znajduje się bezpośrednio przy informacji i jest dostępny 24 godziny na dobę. To trzeci tego typu sprzęt w Bardzie. Pozostałe znajdują się w Urzędzie Miasta i w siedzibie Centrum Kultury.
W punkcie można również kupić Bardzką Kartę Turystyczną. Przypominamy, że to inicjatywa, dzięki której turyści otrzymują zniżki u partnerów na terenie gminy. "To dobry sposób na zwiedzanie „z lżejszym portfelem” – zachęca dyrektor.
Bardo sukcesywnie inwestuje w rozwój ruchu turystycznego po ubiegłorocznej powodzi. Inicjatywy podejmowane przez samorząd, wsparcie burmistrz Marty Ptasińskiej i zaangażowanie instytucji sprawiają, że miasto odzyskuje należne mu miejsce na turystycznej mapie Dolnego Śląska.
"Bardo to miasto cudów i jedno z tych miejsc, których nie da się poznać w jeden dzień. Cieszy nas każdy odwiedzający" – mówi Jarosław Rudnicki. "Serdecznie zapraszamy do informacji turystycznej, do rozmowy i wspólnego odkrywania naszego regionu".
Zachęcamy również do przeczytania naszego artykułu z otwarcia Bardzkiej Informacji Turystycznej TUTAJ.
ZOBACZ CAŁY WYWIAD TUTAJ:
/Materiał stworzony przez DOBA.PL
w celu skontaktowania się z redaktorem serwisu
mail: dza@doba.pl/
Komentarze (2)