komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 sierpnia 2019

Joanny, Kazimiery

[FOTO, WIDEO] V Wiosna Tulipanów w Kamieńcu

poniedziałek, 13.5.2019 09:49 , komentarze: 4 , odsłony: 2963
kategorie artykułu:

Podczas majówkowego weekendu przez Pałac Księżnej Marianny Orańskiej i otaczający go wielki park z mauzoleum przewinęło się kilka tysięcy osób.

Najpierw (w piątek) Kamieńcu Ząbkowickim uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak w całej Polsce – uroczysta Msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a potem koncert polskich melodii w wykonaniu orkiestry dętej. W liturgii brały udział poczty sztandarowe, delegacje instytucji i środowisk, a nade wszystko mieszkańcy gminy. Homilia dotykała naszej społecznej wrażliwości na tradycję, ale też była apelem o codzienną otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Te wektory są bowiem spoiwem naszej narodowej i społecznej jedności.

Następnego dnia (w sobotę) od rana trwał turniej wędkarski, nieco później swoje stoiska i prezentacje uruchomili producenci kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych. Wszyscy idący w kierunku pałacu mogli podziwiać i zaopatrywać się w najprzeróżniejsze i najbardziej fantazyjne pod względem barw i kształtów rośliny. Na terenie dziedzińca pałacowego pojawiły się oczywiście przepiękne tulipany nawiązujące do niderlandzkich korzeni Księżnej Marianny. Plenerowe place zabaw, mobilna gastronomia i „pchli targ” uzupełniały paletę atrakcji V Wiosny Tulipanów.

Po południu Czerwony Kościółek zamienił się w salę koncertową. Za sprawą chóru żeńskiego Chór „Puellae Cantantes” działającego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Zespół jest uczestnikiem koncertów, konkursów i festiwali w Polsce i poza jej granicami.   Odbył podróże artystyczne do Czech, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Włoch, Wielkiej Brytanii, na Węgry i Słowację. Chórem kieruje Maciej Wojciechowski, który przedstawiał repertuar zaplanowany na występ przed publicznością zgromadzoną w Kamieńcu Ząbkowickim. 

Wieczór zapowiadał się jako integracyjny punkt programu i takie było zresztą oczekiwanie mieszkańców i gości, którzy mimo chłodu, pojawili się na pikniku zaaranżowanym na kamienieckich błoniach. Na scenie pojawiły się utalentowane osobowości z kamienieckich szkół. Wokale były imponujące, a rzęsiste brawa świadczyły o tym, że kolejni wykonawcy trafiali w gusta słuchaczy. Niestety wraz ze zmrokiem załamanie pogody zmusiło organizatorów do przerwania imprezy, która o tej porze miała być zabawą przy muzyce na żywo.

 

UG Kamieniec Ząbkowicki 

 

Wasze komentarze

komuniści odwalili tandetę aby się obłowić
wtorek, 14.05.2019 12:46 autor:
poniedziałek, 24.6.2019 15:15
3
czwartek, 13.6.2019 08:54
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.