[KOMUNIKAT POLICJI: kierowca bez prawka i naćpany] Zderzenie osobówki i busa za Ciepłowodami

środa, 9.3.2022 08:48 11081 2

W środę 9 marca około godziny 7.00 na trasie Ząbkowice Śląskie - Strzelin, za miejscowością Ciepłowody doszło do zderzenia samochodu osobowego i busa. Do szpitala trafiły 3 osoby.

[KOMUNIKAT POLICJI]

- Do zdarzenia doszło 9 marca około godziny 7 na drodze pomiędzy miejscowościami Ciepłowody – Targowica. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem Fiat Punto 31-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego jadąc drogą od strony Henrykowa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Renault Trafic kierowanemu przez 33-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich. Mundurowi szybko ustalili, że 31-latek kierujący Fiatem nie posiada uprawnień do kierowania. W swoim pojeździe przewoził 4 pasażerów, z który część w wyniku zdarzenia odniosła obrażenia. Ponad to okazało się, że mężczyzna jechał pod wpływem środków odurzających. Badanie wykazało obecność marihuany i amfetaminy w jego organizmie.
Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających mężczyźnie grożą 2 lata więzienia, natomiast za spowodowanie wypadku za kratki może trafić nawet na 3 lata. Nie bez znaczenia na wysokość kary będzie miał też brak uprawnień do kierowania pojazdami - informuje st. asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

 

Do zdarzenia doszło za Ciepłowodami na skrzyżowaniu z drogą na Stary Henryków. Z nieoficjalnych informacji wynika, że samochód osobowy, w którym podróżowało 5 osób nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu busowi, w którym podróżował tylko kierowca. W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały przewiezione do szpitala. 

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

XcvrX piątek, 11.03.2022 06:41
Widać fiat był trochę ,,szybszy'' po zamontowaniu filtra stożkowego ,...
czwartek, 10.03.2022 14:06
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!