[KOMUNIKAT POLICJI] Samochód uderzył w drzewo i doszczętnie spłonął. Kierowca nie przeżył

wtorek, 30.6.2020 21:56 34022

We wtorek 30 czerwca około godziny 21.00 na drodze wojewódzkiej 395 między Ziębicami a Nowym Dworem doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Ze wstępnych informacji wynika, że samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w przydrożne drzewo i zajął się ogniem. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych i policji. Droga jest całkowicie zablokowana.

[KOMUNIKAT POLICJI] 

- Ze wstępnych informacji wynika, że 25-letni mieszkaniec gminy Ziębice, kierując samochodem marki Infiniti, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo, a następnie samochód tyłem uderzył w drugie drzewo i stanął w płomieniach. Kierowca nie przeżył. O wypadku powiadomił świadek, inny kierowca, który próbował gasić samochód. Prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratury, ciało zabezpieczono do sekcji zwłok - mówi kom. Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

[AKTUALIZACJA godz. 23.00] Jak informuje na miejscu zdarzenia dowódca akcji ratowniczo-gaśniczej, do wypadku zadysponowano zastępy straży z JRG Ząbkowice Śląskie, JRG Ziębice, JRG Strzelin, OSP Henryków i OSP Krzelków. Na miejsce jako pierwszy dojechał zastęp OSP Henryków, gdyż straż z posterunku czasowego w Ziębicach interweniowała przy innym zdarzeniu w Chałupkach. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali rozbity na drzewie pojazd, który stał w płomieniach. Początkowo nie wiedziano, ile osób podróżowało w pojeździe, okazało się, że był tam tylko kierowca. Po ugaszeniu auta, straż przystąpiła do wykonania dostępu do osoby uwięzionej we wraku. Niestety, nie udało się jej uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Droga jest całkowicie zablokowana.

[AKTUALIZACJA godz. 22.30] Kierowcy nie udało się uratować. Świadkowie na miejscu zdarzenia relacjonują, że był to samochód marki Infiniti.

 

 

[AKTUALIZACJA]  

W pojeździe znajdowała się najprawdopodobniej tylko jedna osoba. Trwa akcja ratunkowa.

 

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz