komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 30 września 2020

Wery, Honoriusza

[NOWE ZDJĘCIA] Kolejne zniszczenia wywołane wichurą i nawałnicą

poniedziałek, 10.2.2020 15:58 , komentarze: 2 , odsłony: 14533
kategorie artykułu:

 Poniedziałek 10 lutego nie należy do spokojnych dni w powiecie ząbkowickim. Straż pożarna jeździ praktycznie od jednego zdarzenia do drugiego. Wichura łamie drzewa i zrywa dachy wyrządzając coraz więcej szkód. 

Silnemu wiatrowi towarzyszyła nawałnica, która dotknęła w szczególności gminę Ząbkowice Śląskie, m.in. zerwało dach na kilku budynkach mieszkalnych w Braszowicach, uszkodzony został dach na budynkach na ul. Traugutta, Waryńskiego, 1 Maja i Armii Krajowej. W wielu miejscach połamane są drzewa i konary. 

- W związku z nawałnicą, która w dniu 10 lutego wyrządziła wiele szkód i strat zarówno w mieniu Mieszkańców jak i w mieniu gminnym, uprzejmie informuję, iż na bieżąco prowadzone są prace związane z usuwaniem szkód. Zespół Zarządzania Kryzysowego powołany w naszej Gminie na bieżąco monitoruje sytuację w terenie i wspólnie ze służbami udziela niezbędnej pomocy poszkodowanym Mieszkańcom - poinformował burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek.  

Ale połamane drzewa i konary blokujące drogi, czy niebezpiecznie zwisające nad chodnikami, ulicami oraz domostwami, zerwane dachy z budynków, jak również zerwane linie energetyczne i telekomunikacyjne - do takich działań wzywani są strażacy w całym powiecie. 

Jak poinformował sztab kryzysowy urzędu wojewódzkiego, na trasie Kamieniec Ząbkowicki- Starczów  zakończono usuwanie awarii, pociągi jeżdżą jednym torem. Na terenie województwa dolnośląskiego nie ma ofiar, jedna osoba został poszkodowana w wyniku zdarzenia drogowego przy omijaniu zalegającego drzewa.Ostrzeżenie o silnym wietrze na obszarze województwa dolnośląskiego obowiązuje do godziny 20:00 dnia 10.02.2020 r. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

fot. Czytelnicy

 

Wasze komentarze

Są jakieś szkody w Brzeźnicy?
poniedziałek, 10.02.2020 20:38 autor: Ola
wczoraj, 17 godz temu
środa, 23.9.2020 13:08
1
wtorek, 22.9.2020 12:06
poniedziałek, 21.9.2020 11:43
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec