komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

"Polskie Zabójczynie" - sprawa z Henrykowa [Foto, Wideo]

środa, 7.4.2021 15:34 , komentarze: 3 , odsłony: 11869
kategorie artykułu:

Już w piątek, 9 kwietnia wyemitowany zostanie finałowy odcinek najnowszego sezonu programu „Polskie Zabójczynie” opowiada o sprawie morderstwa – w zasadzie bez motywu – do którego doszło w 2006 r. w Henrykowie, gdy siostra zabiła siostrę. 

„Polskie Zabójczynie” to flagowa produkcja telewizji Crime+Investigation Polsat. Finałowy odcinek najnowszego sezonu zostanie wyemitowany w piątek, 9 kwietnia o godz. 22:00. Tytułowe „Zerwane więzi” określają niejasne relacje dwóch sióstr, z których jedna ginie bez powodu.

Pod koniec maja 2006 r. w Henrykowie przez dwa dni kilkadziesiąt osób przeczesywało teren w poszukiwaniu zaginionej 21-letniej Anny. Poszukiwania wszczęła mama, która nie mogła nawiązać kontaktu z córką. W rzece nieopodal znaleziono ubrania dziewczyny. A po jakimś czasie nagie, posiniaczone ciało z krwiakami na szyi. Zatrzymano m.in. cztery lata młodszą siostrę ofiary – Bernadettę oraz jej chłopaka, Dominika, który wcześniej spotykał się z Anną.

Statystyki wykazują, że kobiety, jeśli już zabijają, to osoby bliskie. Historia zabójczyni Bernadetty i szokuje zdolnością sprawczyni do manipulacji. Jeden z dziennikarzy występujących w programie, Romuald Piela z „Gazety Kłodzkiej”, wskazuje: – Najbardziej kontrowersyjne było to, że młoda dziewczyna zabiła swoją siostrę bez wyraźnego motywu. I tego motywu do dzisiaj tak naprawdę, pomimo tego, że czternaście lat już minęło, nie znamy.

Sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Henrykowa i okolic, gdzie doszło do zbrodni, ale zelektryzowała opinię publiczną w całej Polsce.

Czwarty sezon programu „Polskie Zabójczynie” to cztery odcinki poświęcone historiom dwóch trucicielek, młodej dusicielki i kobiety, która pozbawiła życia teściową przy pomocy kuchennego tłuczka.

Emisja rozpoczęła się odcinkiem „Zatrute Relacje” 19 marca o 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

 

Wasze komentarze

tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec