[WIDEO, FOTO, KOMUNIKAT POLICJI] Wypadek dwóch ciężarówek i busa na trasie Bardo - Kłodzko. Nie żyje 46-latek. DK-8 zablokowana

piątek, 1.4.2022 09:49 29169

1 kwietnia ok. godz. 9.00 na drodze krajowej nr 8 między Bardem a Kłodzkiem - na wysokości miejscowości Dębowina, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i busa. Droga jest całkowicie zablokowana.

 

 Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym z przyczepą, przewożącym paczkomaty,  jadąc w stronę Kłodzka nagle zasłabł, w wyniku czego ciężarówka zaczęła staczać się w tył. Z pojazdu odczepiła się przyczepa, a ciężarówka uderzyła w jadącego za nią busa (lawetę), a bus w następny pojazd ciężarowy, jadący za busem. 

 - Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym MAN z  przyczepą, 46-latek, z nieustalonych przyczyn wjeżdżając pod wzniesienie nagle zatrzymał się, a następnie pojazd zaczął się staczać. W tym momencie jedna przyczepa się odpięła, a samochód staczał się dalej, uderzając tyłem w jadący za nim pojazd laweta marki Mercedes, kierowany przez 40-latka, a ten uderzył w pojazd ciężarowy MAN, kierowany przez 37-latka - mówi st. asp Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

Naczepa pojazdu, który się staczał, jest nieuszkodzona, można więc przypuszczać, że kierujący nim 46-latek  z niewiadomych przyczyn, stracił przytomność. Przez długi czas był reanimowany, ale niestety zmarł. 

Droga jest nadal zablokowana.