komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta


[WIDEO, FOTO] Minister rolnictwa Brandenburgii odwiedził OHZ i pałac w Kamieńcu Ząbkowickim

czwartek, 27.6.2019 15:35 , komentarze: 15 , odsłony: 7124
kategorie artykułu:

Minister Rozwoju Regionalnego, Środowiska i Rolnictwa Brandenburgii Jörg Vogelsänger podczas swojej wizyty na Dolnym Śląsku odwiedził wraz z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Marcinem Gwoździem gminę Kamieniec Ząbkowicki. Zwiedzili tu m.in. Ośrodek Hodowli Zarodowej oraz pałac Marianny Orańskiej. Kamieniecki OHZ zrobił na gościu z Niemiec duże wrażenie.

 Minister w rządzie Brandenburgii, Jörg Vogelsänger, oraz wicemarszałek Marcin Gwoźdź podróż po ważnych i ciekawych miejscach na Dolnym Śląsku rozpoczęli od gminy Kamieniec Ząbkowicki. Na początku panowie odwiedzili Ośrodek Hodowli Zarodowej, by potem zwiedzić pałac Marianny Orańskiej. W Czerwonym Kościółku miała miejsce krótka konferencja prasowa. Wszystkich zgromadzonych przywitał wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki, Marcin Czerniec, a następnie głos zabrali wicemarszałek i minister. 

- Celem wizyty pana ministra jest koordynacja naszej współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem a Brandenburgią. Współpracujemy na wielu obszarach, szczególnie wymieniamy się doświadczeniami jeśli chodzi o ochronę gruntów rolnych, scalanie gruntów czy wioski tematyczne, lokalne strategie rozwoju oraz lokalne grupy działania, jak również wykorzystania przy partnerskiej współpracy środków unijnych – mówił wicemarszałek województwa Marcin Gwóźdź, dodając, że przed nowym okresem programowania wspólny głos w Komisji Europejskiej będzie na pewno bardziej słyszalny niż indywidualne głosy poszczególnych województw – Województwo Dolnośląskie znajdzie się w nowej sytuacji, ponieważ PKB przekroczy 75% średniej unijnej i wejdziemy w tzw. okres przejściowy. W związku z tym finansowanie w kolejnej perspektywie na pewno będzie mniejsze. Pomoc celowana w konkretne, zidentyfikowane Obszary  Strategicznej Interwencji, jest zatem niezmiernie ważna.

Minister Rozwoju Regionalnego, Środowiska i Rolnictwa Brandenburgii Jörg Vogelsänger podkreślał, że stanowiska partnerów trzeba prezentować na płaszczyźnie krajowej i europejskiej.

- Kraje związkowe i polskie województwa są podobne jeśli chodzi o strukturę. Jesteśmy bezpośrednio po wizycie w zakładzie zarodowym, zrobił on na nas olbrzymie wrażenie, nie tylko jeśli chodzi o wielkość, ale również jakość produkcji. Struktura i charakter rolnictwa Brandenburgii i Dolnego Śląska są zbliżone i prawdopodobnie będą do siebie coraz bardziej podobne. Zwiedziliśmy teraz bardzo duży zakład - w Brandenburgii jest tylko jeden o podobnej wielkości.  Mamy cały szereg gospodarstw o wielkości 500 do 1000 zwierząt, natomiast 2000 sztuk, tak jak tu widzieliśmy, to naprawdę jest rzadkość – mówił minister Jörg VogelsängerJestem olbrzymie zainteresowany i zaangażowany w umożliwienie również tak dużym gospodarstwom otrzymania finansowania unijnego w tym nowym okresie programowania.

Minister dodawał, że widział na Dolnym Śląsku bardzo dużo tablic informujących o dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ale jest pewien, że nie wszystkie potrzeby są już spełnione. Dlatego współpracując Dolny Śląsk i Brandenburgia będą walczyć o każde euro dla swoich mieszkańców. 

 Zobacz wideo z konferencji prasowej:

 

 

 

Wasze komentarze

Traktorzyści przestańcie kraść paliwo
piątek, 28.06.2019 08:19 autor:
Jeśli KNUROM z PGRU pozwalają kraść paliwo to KNUR
piątek, 28.06.2019 15:33 autor: Rewal
Straszne echo i smuty - gorąco, idę na lody
piątek, 28.06.2019 08:44 autor: Echo
wśród tych traktorzystów to są tacy, co mają w rodzinie...
piątek, 28.06.2019 09:35 autor: obserwator
Ten gminny pałacowy ubrał się jak pajac wstyd przed taką
piątek, 28.06.2019 10:19 autor: Kazek
Narcyza ubiera żona, kiedyś mama
piątek, 28.06.2019 14:53 autor:
PANIE MARCINIE TAK TRZYMAĆ KRAŚ PALIWO ...
sobota, 29.06.2019 09:57 autor:
Misiek to cwany gość, patrzy perspektywicznie - przywiózł klijenta na...
czwartek, 27.06.2019 23:44 autor: Płakać się chce
Przyjechał zobaczyć swoje jak się gospodarzą
czwartek, 27.06.2019 17:06 autor:
Te Pie....ne hamy traktozysci z ohz nie sa sami na...
czwartek, 27.06.2019 21:12 autor: Ww.pl
Misiek daj sobie spokój już z tym promowaniem bo...
czwartek, 27.06.2019 21:31 autor: Znajomy
CO TO ZA ANALFABETA PISZE TAKIE ARTYKUŁY NA PEWNO WYBORCA...
czwartek, 27.06.2019 21:57 autor: SZPENIORES
dzisiaj, 5 godz temu
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa